گزارشی از کمبود پزشک متخصص در بروجرد؛

کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص در بروجرد سبب شده تا مشکلات زیادی برای بیماران ایجاد شود به طوری که در برخی از رشته ها به ازای هر 130 هزار نفر یک پزشک متخصص وجود دارد و این کمبود پزشک سلامتی بیماران را تهدید می کند.

به گزارش لرستان خبر، یکی از مهمترین مشکلات شهرستان بروجرد مشکلات بهداشتی و درمانی است که سالهاست مردم این منطقه از کمبود فضای فیزیکی بیمارستانها و کمبود پزشک متخصص رنج می برند.

کمبود فضای بیمارستانی در بروجرد تا جایی است که با مراجعه به بیمارستانها دیده می شود بیماران زیادی در راهروی بیمارستانها بستری شده اند و در کنار این مشکل، کمبود پزشک متخصص در این شهر سبب شده تا بیماران زیادی در انتظار پزشک بمانند و درد اصلی یادشان برود.

بسیاری از بیماران بستری در بیمارستانها باید ساعتها انتظار بکشند تا پزشک متخصص آنها را ویزیت کند و این در حالیست که در بروجرد در رشته های چشم پزشکی، مغز و اعصاب،اعصاب داخلی، ارتوپد و رادیولوژی کمبود پزشک متخصص داریم.

"یاری" یکی از شهروندان بروجردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: پزشکان متخصص در شهر 400 هزار نفری بروجرد بسیار کم هستند و جوابگوی نیاز بیماران نمی باشند اما تا کنون اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: در شهر بروجرد تنها سه متخصص چشم پزشک وجود دارد که نوبت گرفتن از مطب ها مصیبتی شده و باید برای دو هفته بعد نوبت گرفت، حالا اگر بیماری مشکل داشته باشد باید 2 هفته صبر کند.

به گفته وی این پزشکان متخصص گاهی در درمانگاه های بیمارستان هم بیماران را ویزیت می کنند و تنها حدود 30 بیمار را می توانند ویزیت کنند که این امر سبب شده تا بیماران از نیمه های شب مجبور شوند در صف هایی مقابل درمانگاه باشند.

"مجیدی" شهروند دیگری گفت: بیماران بستری در بیمارستانها هم گاهی باید چند روز منتظر پزشک متخصص باشند و این کمبود سبب سرگردانی بیماران شده است و این مشکل سبب می شود تا بیماران علاوه بر درد خود، از کمبود پزشک هم رنج ببرند.

به گفته وی وقتی پزشک متخصص کم باشد گاهی پزشک عمومی بیماران را ویزیت می کنند که این کافی نیست و به رغم نیاز شدید بیماران به پزشک های متخصص اما همچنانان بیماران گاهی مجبور هستند درد را تحمل کنند و تا کنون این مشکل در بروجرد حل نشده است.

در ادامه "محسن صیرفی" رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: در بسیاری از رشته ها کمبود پزشک متخصص داریم به طوری که در شهرستان بروجرد در مجموع 2 متخصص جراحی مغز و اعصاب وجود دارد که این تعداد پزشک جوابگوی نیاز بیماران نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تنها سه متخصص چشم پزشک، پنج متخصص ارتوپد و رادیولوژی داریم که با توجه به جمعیت شهرستان مشخص است این تعداد پزشک کم می باشد و ما درخواست نیرو را به دانشگاه علوم پزشکی داده ایم و در مهرماه هر سال پزشک متخصص جذب می شود.

صیرفی اظهار داشت: همچنین با توجه به تکمیل شدن بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) درخواست نیرو را به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده ایم و دانشگاه هم این مورد را به وزارت بهداشت ارسال کرده که در صورت راه اندازی بیمارستان جدید بتوانیم نیروهای بیشتری از متخصصان را در شهر بروجرد جذب کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات