سرگردانی والدین برای ثبت نام کلاس اولیها؛

با توجه به این که تنها چند روز از ثبت نام کلاس اولیها می گذرد اما بسیاری از مدارس برگه ای روی شیشه مدرسه زده که ظرفیت کلاس اولیها تکمیل شده و ثبت نام به اتمام رسیده و بسیاری از والدین برای ثبت نام فرزندان خود دچار سرگردانی شده اند.

به گزارش لرستان خبر، همه ساله وقت ثبت نام دانش آموزان که فرا می رسد والدین نگران و سرگردان می شوند و برای ثبت نام فرزند خود در مدرسه باید روزها وقت بگذارند.

 

دانش آموزانی که برای اولین بار قرار است وارد مدرسه شوند، والدین نگرانی خاصی دارند که آنها را در مدرسه ای نزدیک منزل خود ثبت نام کنند اما وقت ثبت نام که فرا می رسد گویا این ثبت نام ها از قبل اسم نویسی شده اند و ظرفیت به سرعت برق و باد تکمیل می شود.

 

گرچه همه ساله از ابتدای خرداد ماه ثبت نام دانش آموزان کلاس اول آغاز می شود و در ابتدا زمانی چند هفته ای را برای ثبت نام اعلام می کنند اما گویا این مدت ثبت نام فقط مختص چند ساعت و چند روز است و بسیاری از والدین دست خالی از مدارس برمی گردند.

 Image result for ‫ثبت نام کلاس اولیها در مدارس‬‎

طبق برنامه قرار است دانش آموزان هر مدرسه ای در مقطع ابتدایی در نزدیکی محل سکونت خود ثبت نام شود اما در بسیاری از مدارس بروجرد دانش آموان در هر مدرسه ای که بخواهند ثبت نام می شوند و این اولویت برای دانش آموزان نزدیک به مدرسه در نظر گرفته نمی شود.

 

ثبت نام کلاس اولیها در بروجرد از روز شنبه 6 خرداد آغاز شد و 2 روز بعد ثبت نام در بسیاری از مدارس به اتمام رسید.

 

در همین راستا به یکی از مدارس بروجرد سری زدیم تا گزارشی از روند تهیه ثبت نام کلاس اولیها تهیه کنیم اما با ورود به مدرسه معظمی یکی از والدین دانش آموزان کلاس اول که برای ثبت نام مراجعه کرده بود در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: هنوز چند روز از اعلام ثبت نام کلاس اولیها نگذشته که به هر مدرسه ای در داخل شهر مراجعه می کنیم گفته می شود ظرفیت تکمیل شده است.

 Image result for ‫ثبت نام کلاس اولیها در مدارس‬‎

وی اضافه کرد: به نظر می رسد ثبت نام کلاس اولی ها از مدتها قبل انجام شده و هم اکنون ظرفیت ها تکمیل شده اند و این به دلیل عدم نظارت کافی می باشد و بیشتر ثبت نام کلاس اولیها خصوصا در مدارس مرکز شهر سفارشی هستند.

 

غلامرضایی یکی دیگر از والدین دانش آموزان کلاس اول افزود: به نظر می رسد با این گونه ثبت نام ها حق بسیاری از دانش آموزان ضایع می شود چرا که دانش آموزانی که در نزدیکی مدرسه هستند باید در اولویت باشند نه این که از مناطق دیگر در این مدارس ثبت نام می کنند و حالا جا برای دانش آموزان ما نیست.

 ثبت نام کلاس اول

به گفته وی متاسفانه برخی از مدیران حتی اجازه نمی دهند با آنها صحبت کنیم و یک برگه ای روی شیشه زده و نوشته اند که ظرفیت کلاس اول تکمیل شده و سوال نفرمائید.

 

خانم غلامرضایی اظهار داشت: نیاز است آموزش و پرورش نظارت بیشتری داشته باشد و به مدیران تذکر دهد که ثبت نام کلاس اولیها تنها به چند روز ختم نشود.

 Image result for ‫ثبت نام کلاس اولیها‬‎

به گزارش بازتاب بروجرد متاسفانه برخی از مدارس با نوشته ای بر روی شیشه اعلام کرده اند که جا برای ثبت نام کلاس اولیها ندارند و ظرفیت ها تکمیل شده و این مشکلی است که در این روزها بسیاری از والدین را دچار سردرگمی کرده است.

 

لازم به ذکر است که برای تهیه این گزارش تلاش برای مصاحبه با مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش بی نتیجه ماند.

 

انتهای پیام/ 

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات