مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع ۱۴ میلیون لیتر آب شرب بین عشایر استان خبر داد .

به گزارش لرستان خبر، مهندس حاجی مراد بیرانوند اظهار کرد : عشایر هنگام ورود به قشلاق به علت نبود چاه در منطقه با کمبود آب مواجه می‌شوند که برای رفع این مشکل اداره کل امور عشایر استان اقدام به آبرسانی می‌کند .

وی با بیان اینکه آبرسانی به وسیله تانکر انجام می‌شود، افزود: متاسفانه به علت سیار بودن عشایر امکان ایجاد تاسیسات و تجهیزات ثابت در منطقه وجود ندارد چرا که ممکن است تا برگشت دوباره آنان مورد سرقت قرار گرفته و یا آسیب ببینند .

بیرانوند خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴ میلیون لیتر آب به وسیله تانکر برای عشایر در منطقه قشلاق ارسال شد و خوشبختانه به لحاظ تامین آب مشکل خاصی برای آنان پیش نیامد .

مدیرکل امور عشایر لرستان از دیگر اقدامات به تامین و توزیع ۱۰ هزار تن جو و 4500 تن کنسانتره در بین عشایر استان خبر داد و گفت: هدف ما برنامه‌ریزی برای تامین نهاده و توانمندسازی عشایر استان بوده و در بخش تولیدات و خودکفایی آنان تامین آب شرب از دیگر اهداف پیگیری شده توسط سازمان است .

وی افزود: عمده تامین معاش عشایر به وسیله پرورش دام و تولید فرآورده‌های دامی است که به طور عمده در خود استان مصرف می‌شوند .

بیرانوند با بیان اینکه تنها راه بهبود وضعیت زندگی عشایر استقرار آنهاست، ادامه داد: در همین راستا اداره کل امور عشایر استان تمام سعی خود را به کار بسته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات