مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان گفت: 11 میلیارد تومان از تعهد خیرین مدرسه ساز استان محقق شده است.

به گزارش لرستان خبر، محمد چگنی با بیان اینکه اعتبارات نوسازی مدارس لرستان شامل پنج بخش بوده و کل اعتبار ما در ردیف‌ها 34 میلیارد و 406 میلیون تومان بوده است، اظهار کرد: در بخش تخریب و بازسازی مدارس 20 میلیارد و 232 میلیون تومان به استان اختصاص یافت که ما توانستیم 4 میلیارد و 257 میلیون تومان تخصیص دریافت کنیم که یک میلیارد و 130 میلیون تومان از این رقم به‌صورت اسناد خزانه بوده است. 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان ادامه داد: در بخش پروژه‌های نیمه‌تمام مشارکت خیرین یک میلیارد و 986 میلیون تومان بوده که تاکنون  505 میلیون تومان دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: در بخش اعتبارات سیستم‌های گرمایشی مدارس 10 میلیارد و 330 میلیون تومان اعتبار مصوب شده بود که تاکنون 9 میلیارد و 647 میلیون تومان معادل 93.4 درصد است جذب شده است. 

چگنی با بیان اینکه در بخش تکمیل فضاهای ورزشی استان نیز یک میلیارد و 180 میلیون تومان اعتبار مصوب بوده که 512 میلیون تومان معادل 43.4 دهم درصد جذب کردیم، مطرح کرد: در مجموع از 34 میلیارد و 400 میلیون تومان تاکنون 15 میلیارد و 415 میلیون تومان معادل 44.8 درصد است جذب‌شده است. 

وی عنوان کرد: سال گذشته در جشنواره‌هایی که برگزار شد از 13 میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه ساز 11 میلیارد تومان محقق شد . 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان یادآور شد: 23 مدرسه شبه کپری در استان وجود دارد، کپر بودن ازنظر معماری فضایی متناسب با اقلیم همان منطقه است و از مصالح بومی برای ساخت مدارس  به‌کاربرده شده است.

وی تصریح کرد: در لرستان 43 مدرسه خشتی، گِلی، سنگی و چوبی وجود دارد که بنیاد علوی اخیراً برای جمع‌آوری این مدارس اقدامات خوبی انجام داده  و 10 مدرسه را در دست ساخت دارد. 

این مسئول با بیان اینکه مدارس شبه کپری در مناطق صعب‌العبور استان که راه دسترسی ندارند واقع شدند،  یادآورشد: برای ساخت مدرسه جدید باید از طریق هلی‌برد مصالح را به این مناطق انتقال داد که در صورت تأمین سیمان موردنیاز ساخت این مدارس و انتقال آن از طریق هلی‌کوپتر اقدام لازم برای مدارس آنجا انجام می‎شود. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات