مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: حوادث ناشی از کار در لرستان ۶۶۷ مصدوم بر جای گذاشته است.

به گزارش لرستان خبر، نظیفی گفت: از کل تعداد ۶۶۷ پرونده بررسی شده حوادث کار سال گذشته به لحاظ تفکیک جنسیتی تعداد ۶۴۳ مرد و ۲۴ زن به دلیل حوادث کار دچار مصدومیت شده‌اند.
 
وی با اشاره به افزایش ۳ درصدی آمار حوادث ناشی از کار افزود: طبق آمار بررسی شده در سال ۹۴ نیز ۶۴۷ نفر به دلیل حوادث ناشی از کار مصدوم شدند.
 
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در خصوص آمار فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار نیز افزود: طی سال گذشته در لرستان تعداد فوت‌شدگان حین کار در این استان به ۲۱ نفر رسید.
 
وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۱ نفر فوتی حادثه کار سال گذشته همگی مرد بودند، گفت: در سال ۹۵ تعداد ۲۱ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است.
 
نظیفی گفت: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان آمار تلفات فوتی ناشی از حوادث کار در سال ۹۴ نیز تعداد ۱۹ نفر شامل ۱۸ مرد و یک زن بوده است.
 
وی افزود: مطابق آمارهای موجود در حوادث کار سال گذشته، سقوط از بلندی با تعداد ۱۰ نفر بیشترین علت مرگ در حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد و پس از آن، برق‌گرفتگی با ۱ مورد، حوادث ریلی با تعداد ۱ نفر، ۱ مورد خفگی یا کمبود اکسیژن و ۸ نفر سایر موارد بیشترین دلایل مرگ در حوادث کار لرستان را در برمی‌گیرند.
 
مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: با بررسی آمارهای منتشر شده در سال‌های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن ازجمله مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار است که با رعایت نکات ایمنی به‌ویژه در موارد کار در ارتفاعات می‌توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
 
وی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.
 
بر اساس این گزارش، بی‌احتیاطی، وسایل بی‌حفاظ، وسایل معیوب، عدم استفاده از وسایل حفاظتی، فقدان اطلاعات، ازدحام و بی‌نظمی تجهیزات، لباس خطرناک، عدم آموزش، نور ناقص و تهویه نامطلوب به تربیت از مهم‌ترین عوامل ایجاد حوادث ناشی از کار است
 
انتهای پیام / 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات