استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: ابهاماتی در پروژه ساماندهی رودخانه خرم‌آباد وجود دارد، از جمله اینکه کمترین و بیشترین دبی رودخانه در آن لحاظ نشده است.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ساماندهی رودخانه خرم‌آباد که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد ساماندهی رودخانه خرم‌آباد را یک ابر پروژه دانست و اظهارداشت: ساماندهی رودخانه خرم‌آباد یکی از  پروژه‌هایی است که قابلیت اجرایی شدن را دارد.

وی اجرای پروژه رودخانه خرم‌آباد را فرصتی برای این شهر دانست و افزود: در صورت اجرایی شدن این پروژه، شهر خرم‌آباد می‌تواند از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: ساماندهی رودخانه خرم‌آباد نقطه عطفی در توسعه شهری ایجاد می‌کند و به نوعی می‌توان گفت به زندگی مردم لذت می‌دهد.

وی بیان کرد: رودخانه شهر خرم‌آباد باید مانند زاینده رود در بطن زندگی مردم جریان یابد و منجر به ایجاد فرصت‌های جذب گردشگری در این شهر شود.

بازوند اجرای پروژه ساماندهی رودخانه خرم‌آباد را یک طرح با ارزش دانست و گفت: در صورت اجرای این پروژه شهر زنده می‌شود به همین دلیل  یک ابر پروژه به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: در اجرای پروژه ساماندهی این رودخانه ابهامتی وجود دارد که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد چرا که کمترین و بیشترین دبی رودخانه در آن لحاظ نشده است.

استاندار لرستان اظهارداشت: راهبردها به تنهایی مشکلی را حل نمی‌کند بنابراین در این طرح باید مشخص شود تکلیف به چه شکلی است و چگونه باید انجام شود.

وی افزود: از آنجا که رودخانه خرم‌آباد دبی وحشی دارد و سازه‌هایی که در این طرح تعیین شده نمی‌تواند در برابر آن مقاومت کند باید مورد بازنگری قرار گیرد.

بازوند عنوان کرد: این طرح بنا است در استان انجام شود پس اگر بررسی دقیقی در مورد آن انجام نشود تنها هزینه ای به هدر می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات