رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم‌آباد از دستگیری متخلفین زنده گیری شش قطعه سُهره و ضبط وسایل و ادوات آن‌ها در منطقه تِل مسیر آزادراه خرم‌آباد- پل زال خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، "کامران فرمان‌پور" در این زمینه اظهار داشت: در پی گشت و کنترل یگان حفاظت شهرستان خرم‌آباد در سطح حوزه استحفاظی و در ایام تعطیلات عید سعید فطر 2 اکیب متخلف زنده گیری سهره با تور در دام محیط‌بانان این شهرستان افتاده و از آن‌ها شش قطعه سهره –دو عدد قفس- دو عدد تور سهره گیری و یک عدد انبار جوجه کشف و ضبط گردید. متخلفین جهت تکمیل پرونده تخلف به اداره انتقال داده شده و پرونده آن‌ها پس از تکمیل جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و وسایل آن‌ها طبق ماده 14 قانون شکار و صید توسط سازمان توقیف و تا خاتمه رسیدگی و صدور رأی قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می‌شود.
فرمان پور با اشاره به وضعیت حساس حیات‌وحش بخصوص پرندگان از تمامی هم استانی‌ها خواست از هرگونه اقدامی که منجر به کاهش جمعیت حیات‌وحش و آسیب رساندن به آن‌ها می‌شود خودداری نموده و از تمامی دوست داران محیط‌زیست درخواست نمود هرگونه تخلف زیست‌محیطی را به سامانه 1540 اطلاع دهند.

 

دستگیری متخلفین زنده گیری پرندگان در دوره چگنی

رئیس اداره محیط زیست شهرستان چگنی از دستگیری متخلفین زنده گیری سُهره به وسیله تور در این شهرستان خبر داد.
طاهر بیرانوند در این خصوص بیان نمود: در پی گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت این اداره در سطح حوزه استحفاظی به دو نفر متخلف که با ادوات خود مشغول زنده گیری سُهره بودند برخورد که پس از دستگیری این متخلفین از آن‌ها چهار قطعه سُهره طلایی، یک رشته تور پرنده گیری و یک قفس نگه‌داری پرنده کشف و ضبط شد. پرونده متخلفین پس از تکمیل جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع گردید.

انتهای پیام/

منبع: یافته

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات