نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: آمریکایی‌ها بدانند ملت ایران در هیچ زمانی یک‌قدم از برنامه‌های موشکی و اقتدار خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

به گزارش لرستان خبر،  آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد بابیان اینکه تقوا سبب برخورد مناسب افراد با یکدیگر می‌شود اظهار داشت: امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرماید با چهار گروه چهار نوع برخورد داشته باشید، نخست با سلاطین و زمامداران با ترس و احتیاط برخورد شود، دوم با دوست همیشه با تواضع برخورد شود، سوم با دشمن همیشه بااحتیاط برخورد شود و چهارم با مردم همیشه با خوش‌رویی ملاقات کنید.

وی به 11 تیرماه سالروز شهادت شهید آیت‌الله صدوقی چهارمین شهید محراب اشاره کرد و افزود:  شهید صدوقی از یاران باوفای امام امت بود که توسط منافقان کوردل به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان شهید صدوقی را یار قدیمی امام راحل دانست و عنوان کرد: شهید آیت‌الله صدوقی در تمامی صحنه‌های انقلاب حاضر بود و با شجاعت تمام با رژیم طاغوت مبارزه کرد ازاین‌رو سنگر نماز جمعه به وجود عزیزان و بزرگانی همچون شهید صدوقی افتخار می‌کند.

نماز جمعه مرکز آگاهی بخشی و بصیرت افزایی

وی نماز جمعه را مرکز آگاهی بخشی و بصیرت افزایی دانست و بیان کرد: معنویت نماز جمعه به خاطر شهدایی همچون شهید آیت‌الله صدوقی  و دیگر شهدای محراب بوده است.

آیت‌الله میرعمادی گفت: امامان جمعه هر هفته مردم را منسجم درصحنه نگه می‌دارند، آن‌ها را سفارش به تقوا می‌کنند و ندای وحدت و همدلی سر می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه ثواب‌های فراوانی دارد  خاطرنشان کرد: نماز جمعه هم در ایجاد ارتباط اجتماعی و هم در ایجاد ارتباط فرهنگی نقش اساسی دارد.

شهدای محراب نخستین قربانیان تروریست

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان شهدای محراب را جز نخستین قربانیان تروریست دانست و تصریح کرد: نماز جمعه همیشه از سوی دشمنان مورد تخریب و هجمه قرارگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه نباید نماز جمعه را تضعیف کرد اظهار داشت: تضعیف نماز جمعه تضعیف احکام شریعت و مسئولان جامعه است بنابراین باید نماز جمعه را تقویت کرد و همیشه یادی از شهدای محراب داشته باشیم.

آیت‌الله میرعمادی مناسبت دیگر را روز دوشنبه 12 تیرماه سالروز حمله ددمنشانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایر باس در خلیج‌فارس اشاره کرد و افزود:  در این حمله 298 سرنشین این  هواپیما به شهادت رسیدند و این روزبه نام روز افشای حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شده است.

وی عنوان کرد: آمریکا در این جنایت بزرگ که بعد از انقلاب اسلامی انجام داد زنان و کودکان بی‌گناه را نشانه گرفت و خلیج‌فارس برای همیشه به خون این شهدا رنگین شد.

آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر در دنیا

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با حقوق بشر آمریکایی می‌فرماید، اگر هرکسی درباره حقوق بشر حرف بزند آمریکایی‌ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چون دولت آمریکا بزرگ‌ترین نقض‌کننده حقوق بشر در دنیا است.

وی بابیان اینکه آمریکا در سال 60 ظرف یک هفته( 6 تا 12 تیرماه) چند جنایت بزرگ در ایران  انجام داد گفت: آمریکا در ششم تیرماه سال 60 از منافقان حمایت کرد و دست به ترور مقام معظم رهبری زد، در هفتم تیرماه  آمریکایی‌ها بمب‌های شیمیایی به عراق داد و سردشت را بمباران کرد.

آیت‌الله میرعمادی ترور آیت‌الله شهید صدوقی و حادثه هفتم تیر شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش را از دیگر جنایات آمریکا در سال 60 برشمرد و تصریح کرد: جنایت دیگر آمریکا در 12 تیرماه بود که هواپیمایی مسافربری ایران را موردحمله قرارداد.

شهادت شهید محمدحسین صادقی و شهید سید فخرالدین رحیمی در 7 تیر

وی اظهار داشت: استان لرستان نیز در حادثه هفتم تیر دو شهید شاخص( شهید محمدحسین صادقی و شهید سید فخرالدین رحیمی)را تقدیم انقلاب کرد؛ این دو شهید والامقام از سرسخت‌ترین مبارزان انقلابی لرستان بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان ضمن انتقاد از رسانه‌های استان به دلیل عدم معرفی شهدای هفتم تیر لرستان در سالروز شهادت این شهدا افزود: متأسفانه امسال در ایام شهادت شهید محمدحسین صادقی و شهید سید فخرالدین رحیمی نامی از این شهیدان برده نشد.

وی ضمن گلایه‌مندی از نحوه برگزاری مراسم هفتم تیر در لرستان عنوان کرد: مسئولان در این ایام باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشند چراکه شهدا سرمایه‌های انقلاب بودند و ما سر سفره شهدا نشسته‌ایم بنابراین جا دارد مراسم‌های باشکوهی برای آن‌ها برگزار شود.

تخریب بارگاه مطهر ائمه بقیع توسط گروه منحرف وهابیت

آیت‌الله میرعمادی مناسبت دیگر را روز دوشنبه هشت شوال  سالروز تخریب بارگاه مطهر ائمه مظلوم بقیع توسط گروه منحرف وهابیت دانست و بیان کرد: گروه منحرف وهابیت در سال 1344 هجری قمری حرم مطهر ائمه بقیع را تخریب کردند که این مصیبت بسیار بزرگی بوده است.

وی گفت: وهابیت یک گروه منحرف و متحجری است که استعمارگران انگلیس  و آمریکا آن‌ها  را در دل اهل سنت به وجود آورده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: استعمارگران برای اینکه بر اسلام و مسلمین سلطه پیدا کنند در میان اهل سنت، وهابیت و در میان اهل شیعه بهائیت را به وجود آوردند.

مأموریت اصلی وهابیت مبارزه با اسلام ناب و ترویج اسلام آمریکایی

وی بابیان اینکه مأموریت اصلی وهابیت مبارزه با اسلام ناب و ترویج اسلام آمریکایی است، اظهار داشت: وهابیت تأمین‌کننده منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

آیت‌الله میرعمادی  با اشاره به اینکه تروریست‌ها اغلب از وهابیت هستند و یا از وهابیان تغذیه می‌شوند، افزود: ثمره وهابیت پیدایش تروریست در میان اسلام بوده است.

وی حمله به بارگاه ائمه بقیع را یکی از اقدامات وهابیت دانست و عنوان کرد: وهابیت در کربلا و سوریه موفق به تخریب بارگاه ائمه اطهار نشدند اما در بقیع این کار را انجام دادند.

طرح تحریم جدید سنای آمریکا علیه ایران

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح تحریم جدید سنای آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: به‌طور یقین طرح تحریم جدید آمریکا علیه ایران به خاطر برنامه موشکی ایران است.

وی تصریح کرد: اقدامی که سپاه برای مقابله با تروریست‌ها انجام داد تا به امروز استکبار جهانی و آل سعود را دچار سردرگمی کرده است.

موشک‌های سپاه لرزه بر اندام استکبار جهانی و آل سعود انداخته است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه موشک‌های سپاه لرزه بر اندام استکبار جهانی و آل سعود انداخته است، اظهار داشت: دشمنان فوراً با دستپاچگی طرح جدیدی علیه ایران انجام دادند تا بتوانند جلوی این اقدام را بگیرند.

وی افزود: دشمنان، سپاه را در لیست سیاه خود قرار داده‌اند اما آمریکایی‌ها باید بدانند اگر آن‌ها سپاه را در لیست سیاه قرار می‌دهند مردم ایران سپاه را در دل خود جای می‌دهند؛ مردم فرزندان خودشان را حمایت و پشتیبانی می‌کنند و این‌طور نیست که بین نیروهای نظامی، مسلح و مردم ایران فاصله باشد.

سپاه مظهر اقتدار، امنیت، خودباوری و سازندگی در کشور

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: سپاه مظهر اقتدار، امنیت، خودباوری و سازندگی در کشور است و اقتدار ایران اسلامی به خاطر همین موشک‌ها است؛ این موشک‌ها بوده است که آمریکا را سرجای خود نشانده و پای میز مذاکره آورده است.

وی بیان کرد: دشمنان می‌دانند جمهوری اسلامی ایران از چه قدرتی برخوردار است، نیروهای مسلح ما آمادگی کامل دارند سپاه نیز به‌عنوان پاسدار انقلاب در عرصه‌های گوناگون فعالیت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: سپاه حتی در عرصه اقتصادی و سازندگی خدمات بی‌منت فراوانی انجام داده است به‌طوری‌که پروژه‌های بزرگی انجام داده که اگر به شرکت‌های خارجی داده می‌شود میلیاردها دلار ارز از این مملکت خارج می‌شد اما سپاه با تکیه‌بر خودباوری و اعتمادبه‌نفس آن‌ها را به نتیجه رسانده است وباید قدردان باشیم.

تضعیف سپاه تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران

وی تصریح کرد: نباید سپاه را تضعیف کنید تضعیف سپاه تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ دشمن دقیق می‌داند چه مرکز قدرتی را مورد هجمه قرار دهد.

آیت‌الله میرعمادی گفت: برنامه موشکی و حقوق بشر بهانه است دشمنان به دنبال این هستند  که ما دست از این سلاح و قدرت نظامی برداریم اما آمریکایی‌ها باید بدانند ملت ایران در هیچ زمانی یک‌قدم از برنامه‌های موشکی و اقتدار خودش عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه با وحدت، انسجام و یکپارچگی باید به دنبال اقتدار و پیشرفت  نظام باشیم اظهار داشت: باید به دنبال کار برای مردم باشیم و به آن‌ها خدمت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: جوانان این مملکت بیکاراند، باید دنبال کار برای جوانان باشید دنبال حاشیه نباشید، زمان در حال سپری شدن است پس باید در جهت عزتمندی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و خدمت به مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات