استاندار:

استاندار لرستان گفت: مسئولان با تلاش و کار مضاعف خلا از دست رفتن 2 هزار فرصت شغلی با احداث آزاد راه خرم آباد- پل زال را جبران کنند .

هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه تولید و اشتغال استان در شهرستان پلدختر اظهار داشت: احداث آزاد راه یک کار عمرانی و مفید بود که باعث از بین رفتن حدود 2 هزار فرصت شغلی در شهرستان پلدختر شد به طوری که آثار آن هنوز مشهود است و مسئولان وظیفه دارند با یک حرکت مضاعف این خلا را جبران کنند .
وی افزود: شهرستان پلدختر امروز پس از انتخابات شرایط خوبی برای ایجاد شغل دارد که این نیاز به اتحاد و همدلی بیشتر بین مسئولان و جذب سرمایه گذار دارد .
وی افزود: از تلاش ها و پیگیری ها و حساسیت های حجت الاسلام سوری امام جمعه پلدختر در حل مشکلات و مطالبات مردم و همچنین از مردم به خاطر مشارکت و حضور حداکثری و باشکوه در انتخابات تقدیر می شود .
استاندار لرستان عنوان کرد: اکنون پس از انتخابات باید رقابت ها به رفاقت تبدیل شود و مسئولان در مقابل حضور پرشور مردم دراین جشن ملی به تعبیر مقام معظم رهبری که مایه اقتدار نظام و خوشحالی معظم له شد پاسخ مناسبی داشته باشند .
وی گفت: استان لرستان سالیان سال است که در کشور حائز رتبه نخست بیکاری است به طوری که پس از تلاش های زیاد دولت تدبیر و امید هنوز این خلا مشهود است و نیاز به عزم جدی دارد .
وی تصریح کرد:با توجه به نامگذاری سال ازسوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال همه مسئولان و تمام قوا باید در این راستا از هیچ کوششی فرو گذار نکرده و پاسخگو باشند که به تبع در شهرستان پلدختر نیز باید به این مهم توجه ویژه شود .
بازوند خاطر نشان کرد: طبق سند اشتغال در سال 96 با 420 میلیارد تومان سرمایه گذاری باید در شهرستان پلدختر یکهزار و 700 فرصت شغلی ایجاد شود که مسئولان موظفند بر اساس این سند در جهت تحقق آن تلاش کنند .
وی اظهار داشت: مسئولان سعی کنند از طریق تسهیلات با بهره پایین در شهرستان پلدختر ایجاد شغل را در اولویت کار خود قرار داده و در این رابطه خانواده معظم شهدا را مد نظر داشته باشند .
استاندار لرستان گفت: در جهت تحقق امر ایجاد شغل و سرمایه گذاری در شهرستان کمیته ای متشکل ار مسئولان حوزه های مربوطه و مهم مانند جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و غیره تشکیل شود و ماهیانه نتیجه را به استانداری گزارش داده و به مردم اطلاع دهند .
بازوند به کارخانه سیمان شهرستان پلدختر اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه پس از 12 سال مطالبه جدی مردم است که چهار نماینده مجلس و چهار استاندار را به خود دیده و باید تعیین تکلیف شود .
وی افزود: بانک سرمایه گذار این پروژه را نمی پذیرد همچنان که پس از گذشت سه سال کاری از پیش نبرده و لازم است این طرح به سرمایه گذار دیگری مانند یک هلدینگ اقتصادی واگذار شود زیرا طی کردن راه قبلی آب در هاون کوبیدن و صرف انرژی بیهوده است .
گفتنی ست: در این جلسه استاندار لرستان ، امام جمعه پلدختر ،معاونان استاندار ، فرماندار پلدختر ، مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی نیز حضور داشتند .

 

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات