رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد:

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: شهرداری بروجرد از بی‎انضباطی مالی رنج می‎برد.

به گزارش لرستان خبر، اشرف چگنی اظهار کرد: ‎انضباط مالی در نهاد شهرداری این شهرستان دیده نمی‎شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در شهرداری بروجرد فساد مالی وجود دارد؟ بیان کرد: در این باره نمی‎توان ادعایی داشت، چرا که هر گونه ادعای مطرح شده در این زمینه باید مستند باشد، اما به عینه می‎گویم که در این نهاد بی‎انضباطی مالی وجود دارد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد عنوان کرد: در صورتی که انضباط مالی بر شهرداری حاکم بود، شهردار قبلی هنگام تحویل مسند شهرداری باید گزارش مالی شفافی را به شورای شهر و شهروندان ارائه می‎داد، به عبارت بهتر شهردار قبلی باید با استناد به این گزارش اعلام می‎کرد که شهرداری را از کجا به کجا رسانده، چگونه تحویل گرفته و چگونه تحویل داده است.

چگنی با اشاره به اینکه امور مالی شهرداری بروجرد شفاف‎ نیست، تاکید کرد: این در حالی است که شهرداری بر اساس ماده 79 قانون شوراهای اسلامی شهر باید 15 هر ماه گزارش و تراز مالی مستند خود را به شورای شهر ارائه دهد و هر 6 ما یک بار آن را به اطلاع مردم برساند.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که با وجود اعمال فشار از سوی شورای اسلامی شهر، شهرداری بروجرد از ارائه گزارش مالی خود به این پارلمان محلی و شهروندان بروجردی امتناع کرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد در بیان دلایل احتمالی امتناع شهرداری از ارائه گزارش مالی به شورای شهر گفت: شاید آنها نمی‎خواستند که اعضای شورای شهر از زیر و بم مسائل شهرداری آگاه شوند و یا آنکه در شورا اراده و اصرار چندانی در این باره وجود نداشت.

چگنی تصریح کرد: با همه این تفاسیر پس از دو سال اصرار و پا فشاری و سنگ‎اندازی از سوی شهرداری بالاخره همزمان با برکناری منوچهر یوسفی از سمت شهردار بروجرد حسابرس شورای شهر به بررسی درآمدها و هزینه‎های شهرداری در سال‎های 94 و 95 مشغول شده است، تا به این مهم رسیدگی و در این باره شفاف‎سازی شود.

وی اظهار کرد: برقراری انضباط مالی در شهرداری بروجرد و ارائه آمار گزارش مالی ماهانه و 6 ماه یکبار این نهاد به شورای شهر و شهروندان بروجردی در دستور کار اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر این شهرستان است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات