استاندار لرستان گفت:سالانه بالغ بر ۲۰ هزار نفر از لرستان به استان‌های دیگر کوچ می‌کنند و اکثر آن‌ها آینده خوبی در پیش ندارند.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند پیش از ظهر پنجشنبه در سومین همایش کارآفرینی و توسعه اشتغال پایدار که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، با تاکید به تقویت درون‌زایی اشتغال پایدار اظهار داشت: هر کاری مراحل و سازوکار خود را دارد و ایجاد تولید و اشتغال نیز از این قاعده مستثنا نیست.
 

وی ادامه داد: برای ایجاد تولید و اشتغال لازم است تا در مرحله نخست، موانع از سر راه تولید برداشته شده و به نوعی بتوانیم در زمینه تولید و ایجاد اشتغال ریسک‌پذیری منطقی داشته و تسهیل‌گر باشیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه کار آفرینان، پرچمداران راستین اقتصاد مقاومتی هستند، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک برنامه‌ علمی و دقیق با رویکرد درون‌زا بودن نیازمند حضور پررنگ کار آفرینان است.

بازوند یادآور شد: در استان لرستان برای  سال ۹۶ روی سرمایه گذاری ۶هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برنامه ریزی کرده‌ایم و همه با تمام توان آماده هستیم تا موانع را از سر راه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران برداشته و با آن‌ها همکاری کنیم.

وی افزود: در لرستان سالانه بالغ بر ۲۰ هزار نفر به استان‌های دیگر کوچ می‌کنند و اکثر آن‌ها آینده خوبی در پیش ندارند.

استاندار لرستان تصریح کرد: در این زمینه همه ما وظیفه داریم تا با ایجاد اشتغال برای جوانان، مانع کوچ آن‌ها به استان‌های دیگر‌شویم.

بازوند با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌های اصلی حوزه زاگرس است، تاکید کرد: مشکل اصلی ما در این استان نبود زیرساخت است و در این زمینه نگرانی‌های جدی داریم.

وی ایجاد زیرساخت‌ها را از جمله وظایف دولت دانست و گفت: در طی سال‌های اخیر دولت توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های استان دارد.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به مجتمع کشت و صنعت لرستان بیان کرد: این مجتمع بعد از حدود ۱۵ سال تعطیل بودن با کمک سرمایه‌گذاری  فعال شد و امروز بزرگترین گلخانه مدرن در این مجموعه ایجاد شده و تولید آن به صورت آزمایشی آغاز شده است.

بازوند در ادامه با بیان اینکه سرمایه یک جریان سیال بوده و تابع دستور و اما و اگرها نیست، خاطرنشان کرد: هرجا موانع نباشد سرمایه به آن سمت می‌رود و در نتیجه باید برای جذب سرمایه در استان موانع را از سر راه سرمایه‌گذاران برداریم.

وی با اشاره به فرودگاه خرم‌آباد، عنوان کرد: فرودگاه خرم‌آباد در حال حاضر یکی از ۱۶ فرودگاه‌ فعال کشور است و تعداد پروازهای آن را از چهار پرواز به ۳۰ پرواز رساندیم.

استاندار لرستان افزود: پروژه آزادراه خرم‌آباد_ اراک، در حال اجرا است و این در حالی است که  ۸۰ کیلومتر از این آزادراه در محدوده لرستان واقع شده است.

 بازوند گفت: با احداث این آزادراه مسیر ۱۰۰ کیلومتری خرم آباد_ بروجرد به ۵۵ کیلومتر کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات