نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه رکود و عدم رونق تولید برای کشور بسیار خطرناک است گفت: مردم منتظر عملی شدن وعده ۹۰۰ هزار اشتغال در سال هستند.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد تقوا را سبب نجات انسان از عذاب الهی دانست و اظهار داشت: یکی از سفارشات امام علی (ع) به کمیل بن زیاد نخعی این است که‌ای کمیل همیشه سه چیز را در زندگی مدنظر قرار بده نخست اینکه در همه  حال سخن حق بگو دوم همیشه گناهکاران را رها کن و اهل تقوا را دوست بدار و سوم هیچ‌گاه با منافقان و خیانت‌کاران رفاقت نکن.

وی به آزادی شهر موصل عراق از اشغال تروریست‌ها اشاره کرد و افزود: این آزادی شهر موصل پایان خلافت ادعایی داعشی‌ها بوده است و مرگ داعشی‌ها در آزادسازی موصل رقم خورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: وحدت مردم عراق، وحدت شیعه و سنی و هدایت مرجعیت شیعه حضرت آیت‌الله سیستانی سبب آزادسازی موصل شد.

وی بیان کرد: در پی صدور حکم جهاد حضرت آیت‌الله سیستانی بسیج مردمی حشد الشعبی شکل گرفت و شیعه و سنی در کنار هم توانستند دومین شهر بزرگ عراق  که موصل باشد از دست داعشی ها و تروریست‌ها آزاد کنند.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه آزادسازی شهر موصل پیام‌ها، عکس‌العمل‌ها و ارزیابی‌های متعددی در پی داشته است گفت: نخستین اثر آزادسازی شهر موصل پاسخ قاطعی به فتنه‌های شوم استکبار جهانی آمریکا در منطقه بوده است.

وی تصریح کرد: آمریکا در منطقه به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی و به دنبال تفرقه و راه‌اندازی جنگ نیابتی در کشورهای اسلامی است اما هوشیاری مرجعیت، وحدت و بیداری مردم همه این توطئه‌های شوم استکبار را در منطقه خنثی کرده است.

 نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: اگرچه عملیات آزادسازی موصل قریب یک سال طول کشید اما پایان خوشی برای ملت عراق بود.

وی مناسبت دیگر را 23 تیرماه روز همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام اسلامی، رهبری و پایان دادن به آشوب اخلالگران در سال 78 دانست و اظهار داشت: ماجرای فتنه کوی دانشگاه بهانه‌ای برای ضدانقلاب داخلی و دشمنان خارجی شد که اصل و ارکان نظام را مورد هدف قراردادند اما به فضل الهی این فتنه خاموش شد.

آیت‌الله میرعمادی افزود: امروز نیز بعد از گذشت 18 سال از حادثه کوی دانشگاه وزیر دفاع آمریکا خواستار تغییر نظام جمهوری اسلامی می‌شود یعنی همان کاری که 18 سال پیش انجام دادند امروز نیز دنبال می‌کنند پس معلوم است با نظام اسلامی مشکل‌دارند.

وی عنوان کرد: تحریم‌های جدید آمریکا نشان می‌دهد که آن‌ها به دنبال این هستند تا مردم ایران را در مشقت و سختی قرار دهند اما خدا را شاکریم با رهبری آگاه، دوراندیش، با بصیرت و ملت هوشیار و بیدار ایران اسلامی هر فتنه‌ای را که در مقابل نظام اسلامی ایران باشد در نطفه خفه می‌کند و آن را ناکام می‌گذارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: ملت ایران همیشه در مقام عمل پاسخ دشمنان را داده است این بار نیز در مقام عمل پاسخ دشمنان را می‌دهد.

وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی با تبعیت از ولایت‌فقیه پاسخ دشمنان را خواهد داد و ملت و رهبری در حفظ نظام اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند و به‌طور یقین خواب آشفته آمریکا و دشمنان ایران هرگز تعبیر نخواهد شد.

آیت‌الله میرعمادی به 25 تیرماه سالروز بهزیستی و تأمین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: مسئله بهزیستی و تأمین اجتماعی در جامعه بسیار مهم است.

وی افزود: برای رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه کسانی که در جامعه دچار مشکل هستند  (معلولان، زنان بی‌سرپرست و سرپرست خانوار) فقط کمک مالی کافی نیست ازاین‌رو در مشکلات مالی، زیستی و فرهنگی نیز باید حمایت‌های همه‌جانبه‌ای انجام گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد:  هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به محرومان نیست پس باید به معلولان و اقشار آسیب‌پذیر توجه شود.

وی به لزوم توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه تأکید کرد و گفت: اگر می‌خواهیم خدمتی به معلولان داشته باشید در جهت اشتغال آن‌ها کارکنید تا در یک اداره یا مرکزی به‌کارگیری شوند تا بتوانند  زندگی خود را تأمین و آسایش و آرامشی برای این قشر ایجاد شود.

آیت‌الله میرعمادی مناسبت دیگر را 26 تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان و قانون اساسی در سال 59 دانست و بیان کرد: شورای نگهبان با دور اندیشی امام (ره) به‌عنوان یکی از ارکان مهم نظام، تطبیق اساسی در تطبیق قوانین با شرع مقدس اسلام و تطبیق قوانین با قانون اساسی نقش اساسی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان مسئولیت سنگینی  در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد خاطرنشان کرد: جمهوریت نظام در مسئله انتخابات است و اکنون قریب 40 انتخابات بعد از پیروزی انقلاب برگزارشده است که شورای نگهبان بر آن‌ها نظارت کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: مسئله اسلامیت نظام در تطبیق قوانین کشور با قوانین شرع مقدس و قوانین اساسی است که در این راستا شورای نگهبان تلاش بسیار ارزشمند و قابل‌توجهی داشته است.

وی به‌روز پنجشنبه 25 شوال سالروز شهادت امام صادق(ع) اشاره کرد و افزود: امام صادق (ع) در دوران امامت و زعامت خود سه راهکار اصلی را برای اسلام دنبال کردند نخست مسئله تبیین امامت و ولایت دوم تأسیس حوزه علمیه و سوم ایجاد تشکیلات سیاسی برای مبارزه با ظلم و جور که سرانجام  به دست منصور دوانیقی به شهادت رسید.

آیت‌الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در آستانه برگزاری مراسم تنفیذ، مراسم تحلیف رئیس‌جمهور و تشکیل دولت یازدهم هستیم که به‌طور یقین موضوع بسیار مهمی است برای اینکه مدت‌زمانی قبل و بعد از انتخابات یک وضعیت خاصی حاکم است.

وی بیان کرد: مردم انتظار دارند آن شعارها و وعده‌هایی که رئیس‌جمهور در دوران انتخابات داده عملی کند؛ مهم‌ترین خواسته و انتظار مردم نیز مسئله تولید و اشتغال است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: رئیس‌جمهور وعده داده بود در سال 900 هزار شغل جدید به وجود آورد امسال هم که سال تولید و اشتغال است مردم منتظر هستند این وعده‌ها عملی شود ازاین‌رو هیچ مسئله فرعی نباید جایگزین خواسته اصلی مردم شود.

وی اظهار داشت: خواسته اصلی مردم این است که ازنظر معیشت، اقتصاد و ازنظر اشتغال و تولید کشور رونق پیدا کند؛ اکنون وضعیت راکدی که در جامعه حاکم است و این وضعیت رکود و عدم رونق تولید برای کشور بسیار خطرناک است و باید مراکز کار و اشتغال برای جوانان فعال شود.

آیت‌الله میرعمادی افزود: امیدواریم رئیس‌جمهور دولت دوازدهم را از نیروهای متعهد، ارزشی، توانمند، باانگیزه و کاری انتخاب کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: وزرا و دولتمردان باید از افراد باانگیزه، دلسوز، متعهد، ولایی باشند تا پاسدار ارزش‌ها باشند و دستاوردهای انقلاب را حفظ کنند و کشور را به سمت پیشرفت هدایت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات