فرماندار بروجرد:

فرماندار بروجرد گفت: ۴۰ حرفه سنتی در تولیدات صنایع‌دستی بروجرد شناسایی‌شده که نشان می‌دهد فرهنگ کار و کارآفرینی با مردم این شهر عجین شده است.

به گزارش لرستان خبر، علی کورانی فر ظهر امروز در نشست مشترک با معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مسئولان استانی اساس اقتصاد مقاومتی و یکی از مؤلفه‌های مردمی کردن اقتصاد را اشتغال و تولید دانست و اظهار داشت: مسائل اقتصاد دانش‌بنیان نیز از پایه‌های اساسی اشتغال و تولید است.

وی بابیان اینکه مردمی کردن اقتصاد مقاومتی منافاتی برای ایجاد صنایع بزرگ ندارد، افزود: در صنعت برای ایجاد هر شغل 250 میلیون تومان سرمایه‌گذاری نیاز است درحالی‌که در صنایع خرد می‌توان با 15 میلیون تومان اشتغال ایجاد کرد.

فرماندار بروجرد با اشاره به استعدادهای فراوان موجود در شهرستان بروجرد عنوان کرد: موازی کاری یکی از معضلات مسائل اجرایی حوزه‌های مختلف کشور است که در حال حاضر نیز سازمان‌ها و نهادهای مختلفی به‌صورت پراکنده و جزیره‌ای امور مربوط به آموزش را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: تعداد آموزش‌دیدگان در مراکز دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای و یا دیگر مراکز آموزشی مهم نیست آنچه سبب بهره‌وری و شکوفایی اقتصادی خانواده‌ها می‌شود این است که مشخص شود در مراکز آموزشی چه آموزش‌هایی ارائه می‌شود و خروجی این آموزش‌ها چیست.

کورانی فر بر لزوم نیازسنجی آموزش‌ها تأکید کرد و گفت: باید بسیاری از داشته‌ها تجمیع و نداشته‌های آموزشی به آن‌ها اضافه شود و آموزش‌هایی که نیاز بازار کار این شهرستان است به متقاضیان ارائه داده شود و همچنین مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به لحاظ تجهیزات موردنیاز تقویت شوند و در این راه از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین استفاده شود.

وی بابیان اینکه شهرستان بروجرد سرچشمه هنر و صنعتگری و کارآفرینی است، افزود: ‌بروجرد شهر نخست صنعتی در استان لرستان است و صنعتگران و هنرمندان توانمند و صاحب ایده‌ای در این شهرستان وجود دارد و به لحاظ نیروی انسانی توانمند این شهر کمبودی ندارد و فرهنگ کار و کارآفرینی با مردم این شهر عجین شده به‌گونه‌ای که 40 حرفه سنتی در تولیدات صنایع‌دستی بروجرد شناسایی‌شده است و این امر زمانی صنایع این شهرستان را در تراز اول کشور قرار داده بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات