نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس، از بدعهدی بانک مرکزی در تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز انتقاد کرد و گفت: هیچ خبری در خصوص نحوه پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران موسسه آرمان نیست و از این رو بانک مرکزی باید پاسخگو باشد.

به گزارش لرستان خبر، مجید کیان پور" با اشاره به فرصت مجلس به بانک مرکزی برای تعیین تکلیف مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، گفت: با توجه به اتمام فرصت مذکور بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات مردم و همچنین موکلان آن‌ها در مجلس باشد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم پیگیری جدی بانک مرکزی در رسیدگی به مشکلات به وجود آمده از سوی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز در پرداخت سپرده‌های مردم، گفت: اهمال و سهل‌انگاری بانک مرکزی در رسیدگی به مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز و تأخیر بیش از حد در پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران غیرقابل توجیه است و بانک مرکزی بی‌جهت در حال وقت‌کشی است.
کیان پور با اشاره به پیامدهای منفی عدم پرداخت مطالبات مردم به‌ویژه بدگمانی آنان به‌نظام بانکی کشور تصریح کرد: رئیس‌کل بانک مرکزی به نمایندگان مردم قول مساعد داد که ظرف مدت یک هفته این موضوع را تعیین تکلیف کند حال سوال این است که چرا چنین اتفاقی رخ نداد؟ چرا بانک مرکزی از خود اراده‌ای برای حل این مشکل نشان نمی‌دهد؟
وی با انتقاد مجدد از عدم رسیدگی جدی بانک مرکزی در تعیین تکلیف مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از جمله موسسه آرمان افزود: رئیس کل بانک مرکزی به وعده خود به مردم و نمایندگان آنان مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز عمل نکرد، بنابراین باید در اسرع وقت دلیل یا دلایل قانع‌کننده‌ای برای این کار ارائه دهد.
کیان پور با تأکید بر اینکه موسسه آرمان در بسیاری از استان‌های کشور سپرده‌گذار دارد، گفت: در خصوص بسیاری از مؤسسات غیرمجاز تصمیماتی اتخاذشده اما در مورد موسسه آرمان تاکنون هیچ تصمیمی اخذ نشده و سپرده‌گذاران آن در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بسیاری از سپرده‌گذاران موسسه آرمان در غرب کشور از جمله لرستان و همدان هستند و در حال حاضر نگرانی‌های بسیاری در خصوص نحوه بازپس‌گیری سپرده‌های خود دارند.

 

انتهای پیام/

منبع: خانه ملت

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات