در حالی کمتر از یک هفته به شروع لیگ دسته اول فوتبال ایران باقی نمانده است کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال که چندی پیش با فراخواندن متخلفین بازی کاملاً غیرطبیعی و مشکوک آلومینیوم اراک و فجر سپاسی در هفته پایانی لیگ دسته اول که با بروز اتفاقات کاملاً غیر فوتبالی و زیر سؤال بردن شرافت فوتبال پاک منجر به سقوط خیبر خرم‌آباد به لیگ دسته دوم فوتبال ایران شد با توجه شواهد و قراین با بازیکنان و مربیان متخلف با توجه به مستندات و عدله موجود برخورد قاطع شود و مردم فوتبال دوست ایران و لرستان بی‌صبرانه منتظر اعلام رأی قطعی این بازی ناسالم هستند.

و این رأی با تائید کارشناسان زبده فوتبال ایران در مباحث حقوقی، داوری که در یک پرونده قطور به تائید نهایی رسیده و مردم ولایتمدار و فوتبال دوست لرستان در انتظار اعلام نهایی رأی توسط کمیته محترم اخلاق فدراسیون فوتبال لحظه‌شماری می‌کنند و هرگونه تعلل در اعلام رأی فوق می‌تواند تبعات دنیوی و اخروی زیادی برای فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق به همراه داشته باشد.

 

در بازی آلومینیوم اراک و فجر سپاسی شیراز برخی اتفاقات بسیار ناسالم و فاقد اخلاق که روح جوانمردی، صداقت و پاکی را از ورزش کاملاً مردانه جذاب فوتبال توسط بازیکنان و کادر فنی دو تیم فجر شیراز و آلومینیوم اراک به‌صورت محسوس و ملموسی زیر سؤال برد که البته این ناپاکی از نگاه تیزبین ناظران نامحسوس و کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال دور نمانده و هر کسی که فیلم این بازی را مشاهده کرده بر تبانی و ناپاکی در این بازی اذعان کرده و خواهان اشد مجازات برای خاطیان این دیدار شده‌اند.

البته امیدواریم اعضای با درایت کمیته اخلاق فدراسیون با دادان رأی عادلانه سره را از ناسره جدا کرده تا در فوتبال پاک ایران ناپاک‌ها برای همیشه از مستطیل سبز دور کنند و تحت تأثیر برخی از نام و تیم‌های خاص و عوامل غیر فوتبالی قرار نگرفته و با دادن رأی کاملاً عادلانه به پاکی و صداقت فوتبال اصیل ایرانی برسیم.
آقایان کمیته اخلاق خیبر خرم‌آباد، تیمی مردمی و برخواسته و ریشه در مردم و بسیج بوده و مردم لرستان به خیبر عشق می‌ورزند و خیبر را مانند فرزند خوددوست دارند.
شناسنامه فوتبال لرستان و غرب کشور که یکی از ده تیم پر طرفدار فوتبال ایران بوده و هواداران خونگرم لرستانی قلبشان به عشق خیبر می‌تپید پس با عدالت علی که در خیبر رخ داد با رأی عادلانه خود دل هواداران فوتبال لرستان را شاد تا ما و مردم فوتبال دوست ایران اسلامی به صداقت و جوانمردی شما در مبارزه با فساد و تبانی ایمان داشته و رأی شرافتمندانه شما را ستایش کنیم.
 دوستان کمیته اخلاق آیا می‌دانید خیبر یادگار سرداران شهید فوتبالیست ارزنده همچون سردار حسین هزاوه، سردار رضا حسین بیگی و...که از دل هشت سال دفاع مقدس تأسیس‌شده و بازیکنان اسبق این تیم که مکتب انقلابی و اسلامی خود را هیچ‌گاه فراموش نکردند و با حضور در دو جبهه ورزش و جنگ در دفاع مقدس حماسه‌ها خلق کردند پس بازی با تیمی بسیجی و انقلابی که شهدای زیادی را تحویل انقلاب اسلامی و معمار کبیر انقلاب کرده جفای بزرگی است که باید در محضر دنیوی و اخروی پاسخگو باشید.
اکثر فوتبال دوستان و کارشناسان با نگاه حتی سطحی به فیلم بازی ناپاک آلومینیوم اراک و فجر سپاسی در تمامی رسانه‌های نوشتاری و تصویری اظهار شرمساری کردند که اتفاقات غیرطبیعی بازیکنان در این بازی فوتبال پاک را زیر سؤال برد و ما از مقامات زیر صلاح خواهان برخورد قاطع و مبارزه با این اتفاقات غیر فوتبالی هستیم تا همه تیم‌ها بدانند که روح فوتبال و ورزش را با این حرکات زیر سؤال نبرند.
در پایان برخی از ناپاکی‌ها و اقدام‌های غیراخلاقی و تبانی که در بازی ناسالم آلومینیوم اراک و فجر سپاسی در زیر آمده است.
با اقداماتی برخلاف اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه بر علیه تیم خود اقدام کرده‌اند.
در انجام وظایف قانونی و حرفه‌ای خود مسامحه و اهمال کرده‌اند به‌نحوی‌که با کم‌کاری در تیم خود، مسیر موفقیت تیم دیگری قدم برداشته‌اند.
در حین انجام مسابقه به سود تیم حریف اقدام کرده و برای حریف موقعیت خلق کرده‌اند.

رفتارهای غیرعادی و غیراخلاقی مانند دادن پنالتی مشکوک و هند عمدی و گرفتن اخطارهای متوالی و اخراج عمدی از بازی مستقیم که نتیجه دلخواه حریف را رقم زده است.

 

محمود داودی‌نژاد/ خبرنگار

منبع: یافته

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات