مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه خبر داد

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه گفت:آتش‌سوزی ارتفاعات بیدمیری منطقه حفاظت شده اشترانکوه پس از 5 ساعت تلاش مهار شد.

به گزارش لرستان خبر، احمد گودرزی در دورود بیان کرد: بر اساس گزارش‌های اعلام شده آتش سوزی در ارتفاعات منطقه بیدمیری ساعت 15:30 بعد از ظهر سه‌شنبه شروع شد.
 

وی افزود:با تلاش‌های صورت گرفته ساعت 20 امشب حریق منطقه ارتفاعات بید میری در شهرستان دورود با همکاری نیروهای مردمی، محیط زیست، منابع طبیعی و محیط‌بانان و دستگاه‌های متولی مهار شد.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه با بیان اینکه در فصل کوچ عشایر برخی بی احتیاطی‌ها موجب آتش سوزی منابع طبیعی می‌شود،خاطرنشان کرد: طبق شواهد و گزارش‌های موجود به نظر می‌رسد این آتش سوزی توسط برخی افراد و به صورت عمدی رخ داده است.

وی با اشاره به مشارکت خوب تشکل‌های مردم نهاد و محیط زیست و منابع طبیعی و محیط‌بانان در اطفای حریق عنوان کرد:در اطفاء آتش سوزی روز گذشته تیم یگان حفاظت محیط زیست اشترانکوه با همیاری تشکل‌های مردم نهاد بلوطبان،سبز اندیشان اشترانکوه و شرکت کوهپایه اشترانکوه حضور مهم و تاثیر گذاری داشتند.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه اظهار کرد:آتش سوزی باعث از بین بردن میکرو ارگانیسم‌های خاص شده و جانوران ریز منطقه را از بین می‌برد.

گودرزی از جنگل‌ها و مراتع لرستان به عنوان سرمایه‌های بی بدیل این استان یاد کرد و گفت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث مشابه بعدی به دنبال برخورد قانونی و جدی با افرادی که اقدام به از بین بردن این سرمایه می‌کنند، هستیم.

گودرزی از گردشگران،کوهنوردان،چوپانان و شهروندان خواست در صورت روشن کردن آتش، به هنگام ترک محل از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنند تا بیش از این شاهد وارد آمدن خسارت به طبیعت و محیط زیست نباشیم.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات