نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان لرستان گفت: رمز و راز پیروزی ملت ایران گفتمان امام (ره) و ولایت است که رسانه در این زمینه وظیفه خطیری دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام شمس الله جلیلیان ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان که با حضور سردار کشکولی فرمانده سپاه استان در دفتر فرماندهی سپاه لرستان برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خداوند حکیم چهار برنامه بزرگ و جهانی را در نظام خلقت برای تمام بشریت تعبیه کرده است و آن بعثت پیامبران، جریان غدیر، نهضت مقدس و نورانی امام حسین (ع) و برنامه عمومی آمدن حضرت حجت (عج) است.

وی بابیان اینکه برنامه عمومی حضرت مهدی (عج) تنها متعلق به شیعه نیست و برای همه دنیا است، افزود:  اگر در این چهار برنامه بزرگ نقش رسانه و خبرنگار را کنار بگذاریم بی‌نتیجه می‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان لرستان به نقش پیام‌رسانی حضرت زینب کبری (س) در واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: اگر نقش رسانه‌ای حضرت زینب (س) نبود کربلا در کربلا می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی در جامعه دارند عنوان کرد: خبرنگاران تحمیلی و در جنگ مقاومت نقش خطیری داشتند به‌طوری‌که در جنگ مقاومت سینه سپر می‌کنند و در کنار کسی که در خط مقدم است قلم‌به‌دست می‌گیرد و نقش خود را ایفا می‌کند.

جلیلیان بیان کرد: برای اینکه رسانه رسالت خطیر خود را حفظ کند باید در مسیر ولایت حرکت کند بنابراین باید گفت هرکسی زیر چتر ولایت حرکت کند عزت و کرامت به دست می‌آورد.

وی شرط وارد شدن به دژ توحید را ولایت دانست و تصریح کرد: ولایت تشریحی در ولایت رهبری و امام (ره) تجسم پیداکرده است و هرکسی وارد این دژ شد برای او امنیت آور است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان لرستان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه با هر تفکری اگر به الزامات مذکور توجه داشته باشند موفق می‌شوند.

وی صداقت را لازمه کار خبرنگاری دانست و اظهار داشت: صادقت در کار خبرنگار سبب نشاط و اعتماد مردم می‌شود و شجاعت از علائم صداقت است بنابراین کسی که صادقت دارد شجاعت و رشادت دارد.

جلیلیان با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید نقد خیرخواهانه داشته باشد افزود: خبرنگار در کار خود باید مسئولیت‌پذیری وامانت داری داشته باشد.

وی عنوان کرد: خبرنگار در عرصه خبرنگاری باید انصاف داشته باشد چون انصاف و صداقت برکات فراوانی را به دنبال دارد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان لرستان بیان کرد: رسانه‌ها در جهت تداوم بخشی دولت و عطوفت بین مؤمنان حرکت کنند، در عرصه رسانه اگر انصاف باشد محبت بیشتر می‌شود؛ در این عرصه گاهی انصاف زیر سؤال می‌رود که این خود سبب بغض می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر در عرصه خبر انصاف باشد روابط اجتماعی سالم در جامعه تداوم پیدا می‌کند و سبب اتحاد و انسجام می‌شود.

جلیلیان خاطرنشان کرد: اگر خبرنگار صداقت، انصاف و اخلاق را محور کار خود قرار دهد می‌تواند نقش خود را به‌خوبی ایفا کند.

وی اظهار داشت: رمز و راز پیروزی ملت ایران گفتمان امام (ره) و ولایت است که رسانه در این زمینه وظیفه خطیری دارد.

انتهای پیام/

تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات