امام جمعه خرم‌آباد نیاز امروز جامعه را احداث کتابخانه‌های تخصصی دانست و با انتقاد از طولانی بودن زمان ساخت و ساز پروژه کتابخانه مرکزی خرم‌آباد گفت: این‌که ساخت یک کتابخانه در استان لرستان ۱۶ سال طول بکشد مایه خجالت است و مسئولان باید پاسخگو باشند.

به گزارش لرستان خبر،  آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و ا مام جمعه خرم‌آباد، در آیین تجلیل از برگزارکنندگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی لرستان که چهارشنبه، ۱۸ مردادماه برگزار شد، گفت: کتاب، کتابخوانی و کتابخانه در اسلام یک امر مقدس و دارای حرمت است.
 وی افزود: کتاب به‌عنوان گنجینه گران‌سنگی برای تاریخ بشریت و سند ماندگار فکر و اندیشه است.
آیت‌الله میرعمادی گفت: کتاب بوستان علما و دانشمندان و عامل اصلی فرهنگ و تمدن یک جامعه به‌شمار می‌آید.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که بزرگ‌ترین سرمایه معنوی هر کشوری کتاب است، اظهار کرد: کتاب مورد سوگند خداوند متعال است، کمااینکه کتاب معجزه پیامبر اسلام است.
امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که کتاب در یک کلام ثمره عمر یک انسان است، افزود: به موازات کتاب، کتابخانه هم ضرورت دارد زیرا در گذشته تمدن یک کشور را با کتابخانه‌ها می‌شناختند.
وی افزود: ترویج کتابخوانی نشانه پویایی و سربلندی مردم جامعه است این در حالی‌است که سرانه کتابخانه و فضای مطالعه استان لرستان پایین است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که یک محقق در قم بیش‌از چهارصد هزار عنوان کتاب دارد، افزود: آمار کل عناوین کتاب‌های سطح استان لرستان ۴۸۰ هزار عنوان است و این رقم بسیار پایین است.
امام جمعه خرم‌آباد  افزود: این‌که ساخت یک کتابخانه در استان لرستان ۱۶ سال طول بکشد مایه خجالت است و مسئولان باید پاسخگو باشند.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: اهدای کتاب باعث ترویج فرهنگ مطالعه می‌شود این در حالی‌است که نیاز امروز جامعه ما احداث  کتابخانه تخصصی است.
 وی با بیان این‌که باید انگیزه برای مطالعه کتاب ایجاد شود، تصریح کرد: صدا و سیمای واحد لرستان هر هفته یک عنوان کتاب را معرفی کند. آیت‌اله، میرعمادی با تاکید بر پرداخت حق کتابخانه‌ها توسط شهرداری‌ها افزود: بزرگ‌ترین خدمت به یک شهر خدمت به فرهنگ آن شهر است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان در خصوص وظایف کتابداران گفت: یک کتابدار باید متخصص و کتاب خوان باشد، ارزش کتاب و مؤلف کتاب را بدانند و خودش نیز اهل مطالعه باشد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که یک کتابدار باید بر رده‌بندی کتاب‌ها و چینش آنها مسلط باشد، اظهارکرد: کتابداران باید از میان انسان‌های باهوش و با حافظه انتخاب شوند و برای انتخاب آنها گزینش خاصی صورت گیرد.

ایکنا

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات