دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت:۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای پیشگیری از مواد مخدر به الیگودرز اختصاص یافت.

به گزارش لرستان خبر، غلامرضا آقامیرزایی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات آموزش و پرورش لرستان برگزار شد اظهارداشت: امسال به مناسب روز جهانی مبارزه با مواد مخدر هزار و 114 برنامه برگزار شد که این برنامه‌ها 470 هزار مخاطب داشت.

وی یکی از برنامه‌های اصلی شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان را تلاش جهت افزایش اعتبارات دانست و  افزود: با افزایش اعتبارات می‌توانیم برنامه‌ها را با محوریت و اولویت پیشگیری به سرانجام برسانیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان میزان اعتبارات شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان را در سال 93 یک میلیارد و 250 میلیون تومان برشمرد و گفت: سال 94 این اعتبار به دو میلیارد و 500 میلیون تومان رسید که یک میلیارد و 800 میلیون تومان آن بابت بدهی سنوات قبل پرداخت شد سال 95 نیز دو میلیارد و 500 میلیون تومان از ستاد دریافت شد و استانداری لرستان نیز 500 میلیون تومان کمک کرد.

وی ساماندهی مرکز ماده 16 و مرکز زنان را از اقدامات انجام شده دانست و  عنوان کرد: توانمندسازی دانش آموزان متوسطه دوم شهرستان های خرم‌آباد، بروجرد و دلفان نیز انجام شد و برای امسال نیز توانمندسازی دانش آموزان متوسطه دوم ازنا، دورود، بخش اشترینان، پلدختر، رومشکان، کوهدشت و سلسله را در برنامه داریم که 400 میلیون تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

آقا میرزایی به سفر معاونان ستاد مبارزه با مواد مخدر به شهرستان الیگودرز اشاره کرد و گفت: در این سفر550 میلیون تومان اعتبار برای این شهرستان مصوب شد که این اعتبار خاص شهرستان الیگودرز است.

وی به پیگیری های نماینده الیگودرز برای حضور معاونان ستاد مبارزه با مواد مخدر به شهرستان الیگودرز اشاره و تصریح کرد: اگر نمایندگان با هر دستگاهی همراه شوند در کل شهرستان‌ها می‌توانند عمل اتفاقات خوبی باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در رابطه با مصوبات سفر وزیر کشور و قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به استان لرستان نیز خاطر نشان کرد: برای اجرای مصوبات این سفر باید بتوانیم حداکثر تا 15 شهریور ماه برنامه‌های خود را تنظیم و به ستاد ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه 18 میلیون تومان اعتبار یاری برگ به شهرستان الیگودرز اختصاص یافته است، اظهارداشت: اعطای تسهیلات 100 میلیون تومانی به ازای به کارگیری هر 15 معتاد از دیگر مصوبات است و 170 میلیون تومان برای راه‌اندازی یک مرکز دی آی سی در نظر گرفته شده است.

آقا میرزایی افزود: 70 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز 20 خانه ورزشی در نظر گرفته شده است که سازمان ورزش و جوانان میتواند جهت تجهیز سالن‌های ورزشی روستایی و پنج سالن شهری اقدام کند.

وی با بیان اینکه 10 میلیون تومان اعتبار برای ارسال پیام‌های فرهنگی در فضای مجازی در نظر گرفته شده است عنوان کرد: 20 میلیون تومان برای تجهیز یک نمایشگاه دائمی در نظر گرفته شده است و 50 میلیون تومان نیز خاص برنامه‌های شهرستان دوره چگنی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان  بیان کرد: برای آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد سربازان 9 پادگان نظامی استان نیز 10 میلیون تومان برای سپاه پاسداران، 10 میلیون تومان برای نیروی انتظامی و 10 میلیون تومان  برای ارتش اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات