نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به وجود بیش از ۶۰۰ مسجد نیمه کاره در لرستان اشاره کرد و گفت: در لرستان مسجد کمی داریم و بسیاری از روستاهای استان مسجد ندارند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه شورای مرکز رسیدگی به امور مساجد که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد گام برداشتن برای مسجد را فضیلت دانست  و اظهارداشت: ساخت مسجد بسیار فضیلت دارد و حقیقاً بهترین و والاترین کار برای بندگی خدا، تبلیغ و نشر معارف دین مسجد است.

وی افزود: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مسجد باز اهمیت دیگری پیدا کرد و به عنوان یک پایگاه انقلاب اسلامی و نظام اسلامی شد و ما شاهد بودیم که مردم با اجتماع در مساجد و سخنرانی انقلاب را آغاز کردند و اکنون نیز مسائل مهمی که وجود دارد معمولا از مساجد شکل می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس مسجد محل اعزام رزمندگان به جبهه‌های جنگ بود و این نشان می‌دهد که مسجد چقدر اهمیت دارد و به همین دلیل دشمنان نسبت به مسجد اهانت‌ها و تخریب‌ها داشته‌اند.

وی به آتش کشیدن مسجد القصی توسط صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: در حوادث اخیر نیز تروریست‌ها و داعشی‌ها مساجد مسلمانان را در اروپا و آمریکا تخریب کردند که این نشان می‌دهد مسجد مهمترین مانع برای نفوذ استکبار جهانی بوده است.

 آیت الله میرعمادی با بیان اینکه تنها پایگاهی که جلوی نفوذ دشمن را می‌گیرد مسجد است، تصریح کرد: مسجد به عنوان یک شبکه اجتماعی فعالیت‌های بصیرتی به مردم می‌دهد و در مسجد جلوی نفوذ دشمن گرفته می‌شود به همین جهت است که در کشورهای مدعی حقوق بشر و آزادی حتی اجازه ساخت مسجد را هم نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه امسال روزجهانی مسجد با شعار مسجد هسته مقاومت نام گذاری شده است، خاطر نشان کرد: امروز در دنیا مسجد به عنوان پایگاه مقاومت  وایستادگی مردم در برابر دشمنان اسلام مطرح است که این جای خوشحالی و مباهات دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به لزوم تشویق و ترغیب مردم برای ساخت مسجد تاکید کرد و اظهارداشت: در استان لرستان واقعا مساجد کمی داریم به طوری که بسیاری از روستاهای ما مسجد ندارد، تعداد زیادی از روستاهای استان زمین دارند ولی مسجد در آن ساخته نشده است.

وی افزود: در کل کشور 72 هزار مسجد وجود دارد که با احتساب سرانه برای هر 41 نفر یک مسجد وجود دارد اما در استان لرستان خیلی بالاتر است به نحوی که در استان لرستان تنها هزار و 600 مسجد وجود دارد.

آیت الله میرعمادی  عنوان کرد: از هزار و 600 مسجدی که در استان لرستان وجود دارد 600 مسجد امام جماعت دارند و 400 مسجد شهری و هزار مسجد روستایی استان بدون امام جماعت‌اند.

وی با اشاره به اینکه 600 تا700 مسجد نیمه کاره در استان لرستان وجود دارد که باید تکمیل شوند، بیان کرد: تشویق و ترغیب سات مسجد بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به لزوم دقیق بودن قبله مسجد در هنگام ساخت تاکید کرد و گفت: کلنگ زمین مسجد نباید به زمین زده شود مگر اینکه قبله آن مشخص شده باشد.

وی عنوان کرد: مسجد باید براساس معماری اسلامی ساخته شود و نمادی از هنر معماری اسلامی در مسجد نمایان باشد.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: کارکرد دینی مسجد را باید تقویت کنیم بدین معنا که امور مهمه مسلمانان در مسجد شکل بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: همه فعالیت‌های دینی بر محور مسجد شکل بگیرد تا سبب بالا رفتن کارکرد دینی مسجد شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  اظهارداشت: امروز باید برای جذب جوانان به مسجد جاذبه ایجاد کنیم تا جوانان به مسجد روی بیاروند.

وی با تاکید بر اینکه سه وعده اذان باید در مساجد استان پخش شود افزود:  برخی از مردم گلایه دارند که حتی یک وعده اذان در مسجد پخش نمی‌شود.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تامین امامان جماعت مساجد تاکید و عنوان کرد: مساجد با محوریت امام جماعت معنا پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات