بیش از 60 درصد مدارس بروجرد فرسوده و تخریبی هستند و دانش آموزان در این مدارس مشغول به تحصیل می شوند که به دلیل کمبود اعتبار اقدامی چشمگیر برای نوسازی و یا مقاوم سازی مدارس فرسوده صورت نمی گیرد و سقف های تخربی دانش آموزان را تهدید می کند.

به گزارش لرستان خبر، داستان مدارس تخریبی و فرسوده با رسیدن مهر ماه آغاز می شود، داستانی که هر ساله تکرار شده و با آغاز فصل مدارس، دانش آموزان با شور و شوق راهی مدارس می شوند و خانواده های دانش آموزان دلهره سقف های را دارند که ناایمن هستند.

 

در استان لرستان یکهزار و 170 مدرسه فرسوده وجود دارد که سهم بروجرد از این آمار حدود 200 مدرسه است، بیش از 60 درصد مدارس شهرستان بروجرد فرسوده و تخریبی هستند و ممکن است سبب بروز حادثه شود.

 

تصویر مرتبط

 

وجود مدارسی با امکانات مناسب، ایمن و نوساز می تواند دانش آموزان را برای درس خواندن و کسب موفقیت تشویق و ترغیب نماید اما مدارسی کلنگی با داشتن حداقل امکانات و ناایمن می تواند دلهره ای هم برای دانش آموزان رقم بزند.

 

ترک های دیوارها، کمبود فضا، نبود امکانات حکایت مدارس فرسوده ای است که سالهاست بر سر دانش آموزان سایه افکنده و برای رفع این مشکل نیاز است که کمر همت بسته شود.

 

هر ساله بر تعداد مدارس فرسوده افزوده می شود و از سوی دیگر تعداد مدارسی که ساخته می شود اندک است  و این سبب می شود تا هر ساله تعداد بیشتری از دانش آموزان در این مدارس فرسوده مشغول به تحصیل شوند.

 

نتیجه تصویری برای مدارس فرسوده

 

جالب تر این که بیشترین تعداد مدارس تخریبی در لرستان مربوط به بروجرد است و این زنگ خطری است تا نسبت به مقاوم سازی و نوسازی مدارس فرسوده اقدام شود.

 

کمبود اعتبار سبب شده تا نوسازی و مقاوم سازی مدارس با تاخیر انجام شود و سالهای سال طول می کشد تا شاید یک مدرسه از بلاتکلیفی خارج شده و نوسازی شود.

 

"شهاب روزبهانی" رئیس اداره آموزش و پرورش بروجرد گفت: بیش از 60 درصد مدارس بروجرد فرسوده هستند که برخی تخریبی بوده و تعدادی هم نیازمند مقاوم سازی هستند.

 

نتیجه تصویری برای مدارس فرسوده

 

وی اضافه کرد: در راستای مقاوم سازی تنها یک مدرسه 10 کلاسه مقاوم سازی شد و برای سال تحصیلی جدید 26 کلاس درس به مدارس شهری و روستایی بروجرد اضافه می شود.

 

به هر ترتیب حال و روز مدارس فرسوده و تخریبی روز به روز بد و بدتر می شود که نیاز است برای نوسازی و مقاوم سازی اقداماتی اساسی صورت گیرد و از ظرفیت خیرین در این راستا استفاده شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع: سفیر افلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات