12 روز تا آغاز مهری دوباره و فصل بازگشایی مدارس باقی مانده و بسیاری از دانش آموزان در حال تهیه اقلام مورد نیاز مدارس هستند اما در این میان کارگران شهرداری بروجرد به دلیل 6 ماه حقوق معوقه هنوز نتوانسته اند مایحتاج فرزندان را برای مدرسه خریداری کنند.

به گزارش لرستان خبر، صدای پای مهر کم کم شنیده می شود، شلوغی بازار در آخرین روزهای شهریور ماه و هیجان، شور و نشاط دانش آموزان برای خرید لوازم مورد نیاز مدرسه، رسیدن ماه مهری دوباره را نوید می دهد.

 

یکی لباس فرم می خرد و دیگری لوازم التحریر، خرید کیف و کفش هم که رونق خاصی دارد و خلاصه همه دانش آموزان لحظه شماری می کنند تا فصل بازگشایی مدارس از راه برسد و سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

نتیجه تصویری برای کارگران شهرداری

در این میان پدرانی هستند که کار می کنند اما حقوق ندارند، حقوق آنها ماه هاست پرداخت نشده و مدام شرمنده خانواده می شوند، کارگران شهرداری بروجرد 6 ماه حقوق معوقه دارند در حالی که هر روز کار خود را انجام داده ولی باید ماه ها منتظر باشند تا شاید یک ماه حقوق برای آنها پرداخت شود.

 

یکی از کارگران شهرداری بروجرد که نخواست نامی از او برده شود در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: 6 ماه حقوق معوقه داریم و مدام مجبور هستم برای تامین مایحتاج خانواده از دوستان و فامیل قرض کنم و خودم شرمنده هستم.

 

وی اضافه کرد: این روزها بسیاری از خانواده ها در حال خرید برای فرزندان خود برای ورود به مدرسه هستند و ما فقط شرمنده هستیم و سرمان را پایین می اندازیم چرا که فرزندان ما هم دوست دارند این روزها لوازم مدرسه را خرید کنند.

نتیجه تصویری برای بازار لوازم التحریر

کارگر دیگری می گفت: 2 فرزند دارم که یکی کلاس دوم و دیگری کلاس پنجم است و هزینه خرید مایحتاج مدرسه و لباس آنها را ندارم و منتظر هستیم که اگر حقوقی تا پایان شهریور پرداخت کنند بتوانیم آنها را خریداری کنیم.

 

این کارگر شهرداری افزود: از مسئولین انتظار داریم که حقوق کارگران شهرداری را به موقع پرداخت کنند چرا که بسیاری از کارگران شهرداری هزینه های زندگی خود را تنها از این راه تامین می کنند.

 

"ابراهیم بیاتی" رئیس شورای شهر بروجرد در این راستا گفت: با توجه به فصل بازگشایی مدارس در تلاش هستیم تا حداقل یک ماه حقوق معوقه کارگران شهرداری پرداخت شود تا بتوانند فرزندان خود را راهی مدرسه کنند.

نتیجه تصویری برای بیاتی شورای شهر بروجرد

وی با اشاره به 6 ماه حقوق معوقه کارگران شهرداری افزود: یکی از شرایط ما برای انتخاب شهردار بروجرد این است که بتواند حقوق کارگران را به روز پرداخت کنند و حقوق های معوقه روی هم انباشته نشود چرا که عدم پرداخت حقوق به موقع و چند ماه حقوق معوقه سبب ایجاد مشکلات عدیده ای می شود.

 

بیاتی اظهار داشت: ساماندهی حقوق های کارگران یکی از مهمترین اولویت های شهرداری است چرا که با این روند و چند ماه حقوق معوقه مشکلات بیشتر می شود اما در صورتی که شهردار بتواند با برنامه ریزی در صدد به موقع پرداخت کردن حقوق ها باشد بخش عظیمی از مشکلات کاسته می شود.

 

به هر ترتیب قصه حقوق معوقه کارگران شهرداری بروجرد، داستان دیروز و امروز نیست مدتهاست این حکایت دنباله دار ادامه دارد و انتظار می رود مسئولین برای رفع مشکلات و پرداخت حقوق خصوصا در فصل بازگشایی مدارس فکری کنند.

 

انتهای پیام/ 

منبع: بازتاب بروجرد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات