دیواره ساحلی بازسازی نشد؛

قسمت‌هایی از دیواره ساحلی رودخانه کشکان به دلیل سیلاب سال ۸۴ تخریب‌شده و باگذشت ۱۲ سال هنوز بازسازی نشده تا این امر موجب شود خانه‌های در مسیر این رودخانه درخطر سیلاب باشند.

به گزارش لرستان خبر، قسمت‌هایی از دیواره ساحلی رودخانه کشکان در بخش غربی شهر پلدختر به دلیل سیلاب سال ۸۴ تخریب‌شده و باگذشت ۱۲ سال هنوز بازسازی نشده است و در صورت وقوع سیلاب و طغیان رودخانه کشکان در قسمت‌هایی تخریب‌شده دیواره ساحلی، مردم و ساکنان بخش غربی شهر پلدختر در معرض خطر جدی قرار می‌گیرند.

 

در سال ۸۵ و ۸۶  حدود هزار و ۸۰۰ متر دیواره ساحلی تخریب‌شده رودخانه کشکان ترمیم شد و این در حالی است که هنوز نزدیک به دو هزار متر از آن  بازسازی نشده است و این در حالی است که این دیواره ساحلی به‌صورت سریع و اورژانسی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد چراکه در غیر این صورت خطر سیلاب برای شهر پلدختر جدی است.

 

 

رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: عملیات اجرایی تکمیل دیواره ساحلی شهر معمولان به علت کمبود اعتبار متوقف‌شده که در آستانه فصل بارندگی برای ساکنان ساحلی خطراتی به دنبال دارد.

 

وی اظهار داشت: برای ادامه کار و تسریع در تکمیل این پروژه با آب منطقه‌ای رایزنی‌های لازم در رابطه با تأمین اعتبار آن صورت گرفته تا پیمانکار آن وارد عمل شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران لرستان افزود: برای تأمین اعتبار پروژه دیواره ساحلی معمولان مدیریت بحران نیز همکاری‌های لازم را با آب منطقه‌ای خواهد داشت تا موضوع ساخت و تکمیل آن تداوم پیداکرده و مشکل آن حل شود.

 

آریایی گفت : لازم است برای جلوگیری از بحران و حوادث احتمالی  برای ساکنان حاشیه رودخانه کشکان بخش بزرگی از دیواره ساحلی شهر معمولان تا قبل از شروع فصل بارندگی به بهره‌برداری برسد.

 

 

وی افزود: منازل و خانه‌هایی که در مسیر رودخانه در شهر معمولان واقع هستند به دلیل آسیب‌های وارده در سیلاب‌های سال گذشته نه‌تنها در معرض آب‌گرفتگی و سیل بلکه زلزله و رانش نیز آن‌ها را با خطر ریزش مواجه خواهد کرد.

 

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: بر این اساس پیشنهاد می‌شود به ساکنان این منازل وام ۳۰۰ میلیون ریالی قرض‌الحسنه با ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شود تا بتوانند خانه‌های مسکونی خود را در طرف دیگری از شهر معمولان بنا کنند.

 

آریایی افزود: شهرداری معمولان برای صاحبان این‌گونه منازل احضاریه صادر کند و با پیشنهاد استفاده از این امتیاز با آن‌ها همکاری کند.

 

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: دیواره ساحلی شهر معمولان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که از شهرداری این شهر درخواست می‌شود برای وقوع سیلاب‌های احتمالی در فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته و تمهیداتی بی اندیشد و نسبت به لایروبی انهار و کانال‌ها اقدام کند.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع: مهر

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات