مادران لرستانی فرزندان خود را سبز و سیاه‌پوش آورده‌اند تا نذر سرباز کوچک کربلا کنند و دل داغ‌دیده رباب را تسکین دهند.

به گزارش لرستان خبر، امروز محرم به‌وقت کودکان حسینی است، امروز مادران لرستانی به یاد رباب و مصائبش، فرزندان شیرخواره خود را به آغوش کشیده و در مصلی الغدیر خرم‌آباد جمع شده‌اند تا با رباب هم‌نوا شوند و بگویند راه علی‌اصغر(ع) باگذشت قرن‌ها همچنان ادامه دارد.

شیرخوارگان حسینی امروزیادآورحماسه دشت پربلا، لب‌های تشنه طفل شش‌ماهه و ناله‌های رباب هستند، مادران نوزادان خود را به یاد حضرت علی‌اصغر(ع)، رباب وار بر روی دست گرفته‌اند تا با امام زمان(عج) عهد ببندند فرزند خود را نذر یاری قیام او کنند.

سربازان کوچک مکتب حسینی نذر علی‌اصغر(ع) شدند

امروز سربازان کوچک مکتب حسینی آمده‌اند تا با رباب و علی‌اصغر(ع) شش‌ماهه‌اش عهد و پیمانی دوباره ببندند، مصلی الغدیر خرم‌آباد سرشار از مادرانی است که اشک بر چشم دارند و داغی بر دل، داغ ناامیدی در نگاه مادری که شیری ندارد تا جان فرزند بی‌جانش را نجات دهد.

غوغای عجیبی برپاشده است اینجا کسی تاب نشستن ندارد، همه جگرگوشه‌های خود را بر روی دست گرفته‌اند و در حال گریه و زاری هستند، ناله‌ها و ضجه‌های این مادران یک دنیا حرف دارد، فقط باید بود و شنید تا معنی غم رباب را در صحرای کربلا فهمید.

اینجا صحبت از آبروداری است، آبروی دردانه‌هایی که قرار است نذر علی‌اصغر(ع) شوند، اینجا صحبت از دست‌های کوچکیست که قرار است گره‌های بزرگی را باز کنند؛ اینجا کمتر چشمی پیدا می‌شود که از داغی که حرمله بر دل تمام عالم نهاده است اشک‌بار نباشد.

نوای لای لای علی اصغر(ع) در استان طنین‌انداز شد

مادران فرزندان خود را سبز و سیاه‌پوش آورده‌اند تا عزیزان خود را بیمه حضرت علی‌اصغر (ع) کرده و در مکتب سالار شهیدان تربیت کنند و نام حسین(ع) را نه‌تنها بر پیشانی و سربند کودکانشان بلکه بر دل آن‌ها تا همیشه زمان ثبت کنند و این عشق باپوست و استخوانشان عجین شود.

طفل شیرخوار رباب قله حقانیت و مظلومیت شهدای کربلاست و تیر سه شعبه بر گلویش سند قساوت قلب دشمنان اهل‌بیت(ع) است، امروز همه آمده‌اند تا عزادار شهادت سربازی بی‌سلاح باشند که نه کلاه خودی به سر و نه شمشیری در دست داشت اما لشگری با تیر سه شعبه به جنگش آمدند.

نوای «لالا لالا بخواب اصغر گل مادر» در مصلی پیچیده است، مادران نوزادان خود را در آغوش و یا بر روی دست‌ گرفته‌اند و نوزادان مات و مبهوت نظاره‌گر نوازش اشک‌هایی هستند که بی‌اختیار بر گونه‌های مادران جاری می‌شود تا دل داغ‌دیده رباب را تسکین دهند، ربابی که پرپر شدن کودک شش‌ماهه خود را دید و دم برنیاورد.

گهواره خالی علی‌اصغر(ع) بر روی دستان مادران

گهواره‌ خالی به یاد علی‌اصغر امام حسین(ع) بین حاضران دست‌به‌دست می‌شود و مادران با چشمان خیس مملو از اشک درحالی‌که کودکان خود را روی یک دست گرفته‌اند با دست دیگر گهواره را بدرقه می‌کنند.

حال و هوا آن‌چنان معنوی است که انسان را غرق خود می‌کند، ازدحام جمعیت به حدی است که سیل جمعیت از درب‌های ورودی مصلی به سمت داخل همچنان در جریان است، خیلی‌ها امروز آمده‌اند تا شفای بیماران خود را از صاحب این مجلس بگیرند چراکه علی‌اصغر شش‌ماهه باب‌الحوائج است.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست، این چه شمعی است که جان‌ها همه پروانه اوست؛ دل‌ها همه به دور شمعی می‌گردد که سوخت تا نور مکتب اهل‌بیت(ع) باقی بماند و پس از قرن‌ها دیده‌ و دل‌ها به نور این شمع روشن است و داغ حسین(ع) و عزیزانش بر دل‌ها پابرجاست.

گزارش از فاطمه بیرانوند

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات