به گزارش لرستان خبر، سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان دلنوشته‌ای برای سید و سالار شهیدان مدافع حرم شهید محسن حججی نگاشته است که بر زیر آمده است؛

در فرازی از دعای شریف کمیل آمده است؛

وَ کمْ مِنْ ثَنَاءٍ جَمِیلٍ لَسْتُ أَهْلاً لَهُ نَشَرْتَهُ

 و چه بسیار ثنای نیکو که تو از من بر زبان‌ها منتشر ساختی

خاکسپاری پیکر مطهر شهید محسن حججی در آستانه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی مُبِین آن است که هستند و خواهند بود سرو قامتانی که برای مبارزه با ظلم و ستم دوران حد و مرز نمی‌شناسند و این مصداق بارز عبارت تاریخ‌ساز "کل یوم من عاشورا و کل الارض کربلا" است.

وجود همین شهدای والامقام است که سبب شده دشمن ارزیابی دقیقی از ما نداشته باشد و این و این ویژگی‌های مستور و این بالقوگی‌ها در زمان و مکان مورد نیاز تجلی پیدا می‌کند.

 در هنگام عظیمت به قتل‌گاه عزم راسخ، صلابت، و اقتدار در چشمان آن شهید موج می‌زد و در طرف مقابل ترس، دلهره و اضطراب در چشمان قاتلان ایشان موج می‌زد.

شهید محسن حججی با نثار جان‌عزیز خویش نشان داد که در هر برهه از زمان و در هر شرایط و هر مکان و با هر قد و قامتی می‌توان یا لثارات الحسین سر داد و حسینی شد و حسینی ماند.

اگر این فوز عظیم نصیب پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت می‌شد شاید این‌گونه به ذهن متبادر می‌شد که برای لایق شدن حتماً می‌بایست طی طریق طولانی‌تر نمود اما او نشان داد که می‌شود هر کسی منتقم خون حسین باشد.

نکته عبرت‌آموز به استکبار جهانی و ایادی سرسپرده آن در منطقه این است که خیل عظیم حججی‌ها در راه هستند و به‌زودی عرصه را بر یزیدیان عالم تنگ کرده و عالم را از حق و حقیقت مشحون خواهند ساخت.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات