امام جمعه الیگودرز:

حجت الاسلام ارزنده گفت: افزایش 100درصدی قیمت بلیت اتوبوس شهرهای مرزی اقدام بی تدبیرانه و ظالمانه برخی دولتمردان برای چپاول جیب زائران اربعین است.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام محمد علی ارزنده، امام جمعه الیگودرز ضمن تسلیت بمناسبت شهادت امام سجاد (ع) در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: هرسال در کشور با فرا رسیدن اربعین حسینی  افراد متدین در داخل کشور به صورت خود جوش با برپایی تکایا به  زائرین اربعین خدمت می کنند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه برخی مسوولین در کشور علاوه بر شعار به زائرین اربعین سنگ اندازی می کنند در حالیکه دوسال گذشته هزینه بیمه پنج هزار تومان بود سال گذشته پنج برابر شد.

 

خطیب نماز جمعه الیگودرز بیان کرد: امسال معاون وزیر راه اعلام کرد که هزینه بلیت اتوبوس برای مسافرت به شهرهای مرزی در ایام اربعین 100درصد افزایش می یابد که نشان از اقدام بی تدبیرانه وظالمانه دولتمردان برای چپاول جیب زائران اربعین است.

 

حجت الاسلام ارزنده اضافه کرد: برخی افراد در خدمت رسانی به زائرین اربعین از همه چیزو حتی خرج یکسال خود را می دهند ولی متاسفانه عده ای به اسم ابا عبدالله الحسین (ع) بدنبال کاسبی وجیب خودشان هستند. ما ادعا داریم که ایران  تنها کشوری در جهان که مذهب رسمی آن شیعه است اما متاسفانه درعمل برخی دولتمردان به هرچیزی نگاه کاسبانه دارند.

 

امام جمعه الیگودرز ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بیان کرد: همه ما باید توان ،امکانات و آسیب های اجتماعی جامعه را باید مشاهده کنیم سپس در خصوص عملکرد نیروی انتظامی قضاوت نماییم.

 

وی به بحث قاچاق کالا اشاره کرد وبیان نمود: متاسفانه در سال اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال قاچاقچیان کلانی که با وجود حکم اعدام دست به اقدام غیرقانونی زده اند و سبب ضربه به تولید داخلی و بیکاری بسیاری از افراد شده اند  عده ای بدنبال تخفیف مجازات آنها از اعدام به حبس ابد می باشند.

 

حجت السلام ارزنده گفت: نیروی انتظامی باید ارتقاء  دانش پرسنل خودرا مدنظر داشته که این امر همان آموزش ضمن خدمت که در همه دستگاهها اجرا می شود و این امر وظیفه برادران عقیدتی نیروی انتظامی است.

 

وی اضافه کرد: یکی دیگر از موارد صبر وبردباری با مردم  که باید برادران نیروی انتظامی به آن توجه داشته  چرا که این افراد بصورت مداوم با مخلان نظم ومعضلان اجتماعی سر وکار دارند باید در برخورد با افراد متدین با صبر بیشتری رفتار نمایند  وهمچنین در خصوص ثواب اخروی و ارزش اقدامات آنها که ایجاد امنیت برای آنها صحبتهایی لازم انجام شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع: سفیر افلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات