معاون غذا و داروی استان لرستان:

معاون غذا و داروی استان لرستان با بیان اینکه در بحث بدهی دارویی در استان لرستان به انتهای خط رسیده‌ایم و با چنگ و دندان کار را مدیریت می‌کنیم گفت: عمده داروها در بخش دولتی و بین بیماران خاص توزیع می‌شود که هزینه‌های فوق‌العاده زیاد در بر دارد.

به گزارش لرستان خبر، رضا سپهوند در جلسه کمیته درمان و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت پرداخت بیمه در استان خوب نیست و نحوه پرداخت‌ها از حالت نرمالی که در سنوات گذشته وجود داشته ضعیف شده است.

وی افزود: در زمینهٔ بیمه معتادان نیز مباحثی وجود دارد که کار را مقداری پیچیده کرده است، افرادی که مراکز درمانی دارند سعی می‌کنند پول را به‌صورت نقدی دریافت کنند بنابراین نحوه پرداخت‌ها مطلوب نیست.

معاون غذا و داروی استان لرستان عنوان کرد: در بحث بدهی دارویی نیز به انتهای خط رسیده‌ایم، در بخش خصوصی به هر نحوی که شده چک‌ها پاس می‌شود ولی در بخش دولتی به وضعیت فوق‌العاده بدی رسیده‌ایم و شاید بتوان گفت در این زمینه وضعیت قرمز است.

وی بیان کرد: عمده داروها در بخش دولتی و بین بیماران خاص و شیمی درمان توزیع می‌شود، هزینه‌ها فوق‌العاده زیاد و صورت‌حساب‌ها سنگین است که وقتی پرداخت نمی‌شود شرکت‌های پخش نیز با مشکل مواجه می‌شوند که با چنگ و دندان کار را مدیریت می‌کنیم و به‌جایی رسیده‌ایم که عرصه واقعاً بر ما تنگ‌شده است.

سپهوند تصریح کرد: بیشتر صورت‌حساب‌ها مربوط به داروهای بیماران خاص و شیمی درمان است و الان به‌جایی رسیده‌ایم که وضعیت خیلی بد است، اگر این امکان فراهم شود که داروخانه‌هایی که حداقل داروهای شیمی‌درمانی و بیماران خاص را توزیع می‌کنند به شکلی پرداختی بهتر شود و گرنه ممکن است با وضعیت بدتری در استان مواجه شویم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات