رئیس منابع طبیعی الیگودرز

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان الیگودرز گفت: ۳۰۷ هکتار از اراضی ملی شهرستان الیگودرز رفع تصرف و ۱۰۰ هکتار از این اراضی احیا و اصلاح شد.

به گزارش لرستان خبر، مرتضی سعیدی‌فر از رفع  تصرف اراضی ملی در شهرستان الیگودرز خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 307 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که توسط متجاوزان به منابع طبیعی تصرف‌شده بود خلع ید و رفع تصرف شد.

وی به احیا منابع ملی خلع ید شده در این شهرستان اشاره کرد و افزود: 100 هکتار از این اراضی ضمن خلع ید و رفع تصرف از دست متصرفان، با کاشت بذرهای مرتعی احیا و اصلاح شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان الیگودرز عنوان کرد: در راستای حفاظت از منابع ملی، نیروهای اداره منابع طبیعی شهرستان با جدیت تمام پای‌کار بوده و اجاره تجاوز و آسیب به اراضی ملی داده نمی‌شود و متجاوزان در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

وی بیان کرد: برای حفاظت و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و به‌منظور جلوگیری از فرسایش و تخریب و از طرفی غنی شدن پوشش گیاهی و استفاده بهینه و اصولی توسط بهره‌برداران محلی، اقدام به انعقاد قرارداد حفاظت مشارکتی در سطح 15هزار هکتار در سامانه‌های عرفی مختلف شده است.

سعیدی‌فر از کاهش حریق در مراتع و جنگل‌های این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده و با به‌کارگیری دیده‌بان‌های محلی که ارتباط تنگاتنگی با منابع طبیعی دارند طی امسال هیچ‌گونه حریقی در این شهرستان رخ نداده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات