معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان خبر داد:

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از بازسازی مسکن ۱۷۱ خانوار زلزله‌زده روستاهای «سرپل ذهاب» توسط سپاه این استان خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، سرهنگ علی حسین پازدار شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سپاه لرستان از روزهای نخست بروز زلزله در کرمانشاه حضور یافت و به امدادرسانی مشغول شد، اظهار داشت: سپاه لرستان کمک های مردمی را از طریق پایگاه ها، حوزه ها و نواحی مقاومت جمع آوری و در بین مردم زلزله زده توزیع کرد.

وی با بیان اینکه در همان ابتدای حادثه سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان طی تماس تلفنی با استاندار کرمانشاه و فرمانده سپاه کرمانشاه، برای کمک رسانی اعلام آمادگی کرد، تصریح کرد: سپاه لرستان ۵ آمبولانس و ۱۴ تیم پزشکی را به روستاهای زلزله زده سرپل ذهاب اعزام کرده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر بازسازی ۷ روستای شهرستان سرپل ذهاب به سپاه لرستان واگذار شده است، افزود: این روستاها شامل ۱۷۱ خانوار و ۷۲۴ نفر جمعیت می شوند.

سرهنگ پازدار با بیان اینکه ۱۵ دستگاه ماشین آلات سنگین سپاه در این روستاها مستقر شده و کار آواربرداری را انجام می دهند، تصریح کرد: پزشکان ما به صورت روزانه کار ویزیت بیماران و سرکشی از روستاها را انجام می دهند.

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات