نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: حمایت از مظلومان استراتژی ایران است و رهبر فرزانه انقلاب نیز همواره بر این موضوع تأکیددارند.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا مانع رسیدن بلاها و خطرات به جامعه است.
وی تصریح کرد: امام صادق(ع) در حدیثی می فرماید هرگاه چهار گناه در جامعه رواج یابد، خداوند ۴ بلا را نازل می کند؛ نخست آنکه هرگاه فحشا و زنا در جامعه رواج یابد خداوند مرگ ناگهانی را نازل می کند، دوم آنکه هرگاه مردم زکات و خمس مال خود را ندهند حیوانات نابود می شوند، سوم آنکه هرگاه حاکمان جامعه ستم کنتد خداوند باران رحمت خود را کم می کند و چهارم آنکه هرگاه اهل کفر تقویت شوند مشرکان بر مسلمانان پیروز می شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: این احادیث هشدارهایی هستند که ائمه به ما می دهند، باید مواظب باشیم گناه مرتکب نشویم تا خداوند برکات را نازل کند.

سیره عملی پیامبر گرامی اسلام در حفظ همبستگی امت اسلامی

آیت الله میرعمادی به روز جمعه ۱۲ ربیع الاول و آغاز هفته وحدت اشاره کرد و ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) گفت: یکی از مهم ترین سیره های عملی پیامبر و امام صادق(ع) تکیه بر وحدت امت اسلامی بوده است، پیامبر گرامی اسلام عزت، اعتلا و پیشرفت همه جانبه مسلمانان را در سایه وحدت و هم بستگی در برابر دشمنان می دید و در این راه تلاش های فراوانی کرد.

وی با بیان اینکه مسئله پیمانی که پیامبر گرامی اسلام از مسلمانان می گرفت تا عقد اخوتی که برقرار می کرد برای حفظ همبستگی امت اسلامی بوده است، تصریح کرد: امام صادق (ع) بزرگترین منادی وحدت بوده است؛ حوزه علمیه بزرگی با بیش از ۴ هزار شاگرد داشتند و بزرگان اهل سنت در درس امام صادق حضور داشتند، اهل سنت ۴ مذهب رسمی دارند که رهبران آنان به صورت مستقیم و غیرمستقیم شاگرد امام صادق(ع) بوده اند.

استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دشمن مشترک مسلمانان

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز هم به سیره عملی پیامبر و امام صادق(ع) نیازمند هستیم، افزود: ما مسلمانان دشمن مشترکی داریم، استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دشمن مشترک مسلمانان هستند، نه به اهل سنت رحم می کنند نه به تشیع، آنها اساس اسلام را نشانه گرفته اند و می خواهند اسلام نباشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بدبینی نسبت به مسلمانان در اروپا و آمریکا به وجود آمده است و در مقابل ما باید جبهه مقاومت اسلامی را تقویت کنیم، پیروزی جبهه مقاومت اسلامی بر گروهک تکفیری داعش نمادی از وحدت امت اسلامی بود، تصریح کرد: مسلمانان کشورهای مختلف افغانستان، سوریه، لبنان، ایران و ... در این پیروزی نقش داشتند و ثمره این پیروزی نیز غلبه بر کفر و استکبار جهانی بود.

راهبرد جدید آمریکا در مقابله با ایران

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان هستند، ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا رسما راهبردهای جدید خود را اعلام کرده که باید جلوی نفوذ ایران در منطقه را گرفت و جبهه مقاومت را تضعیف کرد، اعلام کرده اند که باید کشورهای خاورمیانه را تجزیه کرده و اختلاف و تفرقه حاکم شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که به شدت دنبال تضعیف ظرفیت های بالفعل و بالقوه نظامی ایران است و بر همین اساس سپاه قدس را تروریسم معرفی کرده است، افزود: آمریکا باید بداند ایران یک شجره طیبه است که ریشه های آن مستحکم و شاخ و برگ آن جهان اسلام را در بر گرفته است.

تداوم شکست ۴۰ ساله آمریکا در منطقه

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه الان ۴۰ سال است که سیاست های آمریکا در منطقه شکست خورده و خیال می کند با تحریم موسسات و شخصیت ها می تواند ایران را از نظر قدرت نظامی تضعیف کند، تصریح کرد: اما روز به روز نفوذ ایران در منطقه افزایش می یابد، چون ما حق هستیم و سخن حق با ما است.

وی با تاکید بر اینکه ایران هرجا مظلوم دیده از آن مظلوم حمایت کرده است؛ در سوریه، لبنان، عراق و ... ادامه داد: دفاع از مظلومان استراتژی ایران است و رسما هم رهبر فرزانه انقلاب اعلام کرده که «استکبار باید بداند هرجای دنیا مظلومی باشد و با ظلم و استکبار جهانی مبارزه کند، ایران از آن جبهه حمایت می کند و به آنها کمک خواهد کرد».

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جمعه ۱۰ آذرماه سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس گفت: شهید مدرس الگوی تمام عیار برای نمایندگان مجلس است، الگوی شجاعت برای بیان حقایق و الگوی شهامت برای مبارزه با ظلم و ظالم است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ذات سید حسن مدرس این بود که بیگانگان نباید بر کشور حاکم شوند و شدیدا از سلطه بیگانگان بر کشور متنفر بود، تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید از مدرس الگو بگیرند و انقلابی باشند.

وی ادامه داد: مجلس سنای آمریکا هر روز قانونی را علیه ایران تصویب می کند؛ مردم انتظار دارند نمایندگان مجلس ایران در برابر آمریکا انقلابی عمل کنند.

نیروی دریایی خط مقدم دفاع از کشور

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به هشتم آذرماه روز نیروی دریایی اشاره کرد و اظهار داشت: فداکاری و شجاعت دریادلان نیروی دریایی را گرامی داشته و از آنان تجلیل می کنیم؛ به ویژه در جنگ تحمیلی نیروی دریایی ایران مجال نفس کشیدن را به ارتش بعث عراق نداد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: امروز هم نیروی دریایی با تمام توان ایستاده است و در همه حال خط مقدم دفاع از کشور است.

وی به بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مردم لرستان در کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه پیشگام بودند و خدمت های فراوانی را کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه الان کمک های نقدی برای ساخت منازل زلزله زدگان لازم است، لذا مردم ارائه کمک های نقدی خود را استمرار دهند، تصریح کرد: در حال حاضر سپاه لرستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان کار بازسازی و احداث تعدادی از منازل مردم زلزله زده را به عهده گرفته اند.

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات