اقدام عجیب شهرداری بروجرد؛

کارگران شهرداری بروجرد حدود 8 ماه حقوق معوقه دارند، سفره های این کارگران بی نان است و این روزها مسئولین به جای دغدغه پرداخت حقوق، دغدغه کمبود کلسیم کارگران را دارند و قرص های کلسیم را در بین کارگران شهرداری توزیع می کنند.

به گزارش لرستان خبر، حقوق معوقه و کارگران شهرداری بروجرد با هم عجین شده است، کارگران سالهاست در انتظار حقوق پایان ماه باید به نظاره بنشینند یا اعتراضی دسته جمعی داشته باشند که در نهایت یک ماه حقوق برای آنها پرداخت شود.

متاسفانه روز به روز وضعیت کارگران شهرداری بروجرد وخیم تر می شود و در حال حاضر کارگران بین 6 تا 8 ماه حقوق معوقه دارند که تازه قرار است برنامه ریزی شود تا شاید اقدامی صورت گیرد و وضعیت شهرداری از این بحران خلاص شود.

گرچه تا کنون چندین بار نبوغ شهرداری گُل کرده و برای پرداخت حقوق ها اقداماتی صورت گرفته که نه تنها مشکلی حل نشده بلکه بر مشکلات هم افزوده شده به عنوان مثال سال گذشته کارت خرید به جای حقوق معوقه به کارگران پرداخت کرد و یا قرار بود بخشی از املاک را بفروشند و با پول آنها بتواند چند ماه حقوق معوقه را پرداخت کند که موفق نشد.

Image result for ‫کارگران شهرداری‬‎

حالا شهرداری اقدام به توزیع قرص کلسیم در بین کارگران کرده، گرچه شهرداری قادر به پرداخت حقوق های معوقه نیست اما حداقل با این اقدام می تواند سلامتی کارگران را حفظ کند و به جای دغدغه حقوق معوقه، دغدغه کمبود کلسیم در بین کارگران را دارد.

شهرداری به هر یک از کارگران یک بسته قرص کلسیم داده که سبب نارضایتی برخی از کارگران شده است.

یکی از کارگران که نخواست نامی از او برده شود گفت: ما کارگران حدود 8 ماه حقوق معوقه داریم حالا شهرداری به جای این که دغدغه پرداخت حقوق داشته باشد به ما قرص ویتامین و کلسیم می دهد.

وی بیان کرد: ما در تهیه نان شب مانده ایم حالا قرص کلسیم را در کجای این مشکلات قرار دهیم، ما شرمنده خانواده هستیم حالا بعد از کلی کار و خستگی باید به جای حقوق بسته های قرص تحویل بگیریم.

شهرداری

"اشرف چکنی" عضو شورای شهر بروجرد در گفت و گو با خبرنگارما گفت: یک واحد بهداشت در شهرداری بروجرد راه اندازی شده که اقداماتی مانند واکسن هپاتیت و دیگر خدمات بهداشتی را به کارگران ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: برخی از کارگران شهرداری حدود 7 ماه حقوق معوقه دارند و برخی هم 9 ماه که باید اقداماتی صورت گیرد تا حقوق کارگران به موقع پرداخت شود و باید با ایجاد درآمد پایدار و جلوگیری از یک سری معاملات می توان در راستای پرداخت حقوق های معوقه اقدام کرد.

به گفته وی شهردار جدید بروجرد اعلام کرده که پرداخت حقوق کارگران یکی از اولویت های کاری وی است و نیاز است این موضوع به جد در دستور کار قرار گیرد تا کارگران با خیال راحت و آسوده حقوق خود را سر ماه دریافت کنند.

منبع: سفیرافلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات