مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان لرستان خبر داد:

مدیر امور طیور جهادکشاورزی لرستان گفت:دلیل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ شیوع آنفولانزا در مزارع تولید این محصول است.

به گزارش لرستان خبر، محمدعلی جعفرپور اظهار داشت: طی سه سال گذشته میزان تولید تخم مرغ صنعتی در استان لرستان دو برابر شده و به حدود ۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است که با احتساب تولید ۲۵۰۰ تن تخم مرغ در مزارع بومی در مجموع حدود ۷ هزار تن تخم مرغ در استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۴ واحد تولید تخم مرغ صنعتی در استان فعال هستند, افزود:قبل از سال ۹۲ فقط۷ واحد تولید تخم مرغ صنعتی در لرستان وجود داشت که با تلاش هایی که در این حوزه صورت گرفت به ۱۷ واحد تولیدی افزایش پیدا کردند.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: حدود ۸۵ درصد تولید تخم مرغ کشور در ۱۰ استان کشور تولید می‌شود و در حال حاضر زیرساخت تولید ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تن تخم مرغ صنعتی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر با مشکل بیماری آنفولانزا در مزارع پرورش مرغ و تخم مرغ روبرو هستیم,افزود: درسال ۹۴ که با مشکل آنفولانزا روبرو نبودیم با مازاد تولیدی که به وجود آمد حدود ۹۰ هزار تن صادرات به کشورهای مجاور داشتیم اما اکنون با وجود قیمت بالا و شیوع آنفولانزا در مزارع تولید مرغ بحث صادرات منتفی شده است.

جعفرپور با تاکید بر اینکه افزایش قیمت تخم مرغ شیوع آنفولانزا در مزارع تولید است, خاطرنشان کرد:سرانه مصرف تخم مرغ در کشور بین ۱۰ تا ۱۱ کیلو گرم بوده و قیمت منطقی تخم‌مرغ کیلویی حدود ۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات