محسن رضایی در سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز اطلاعات ایران بزرگترین اطلاعات خاورمیانه است، گفت: وقتی اسرار و اسناد داعش منتشر شود، خواهید دید ما در عمق داعش نفوذ کرده بودیم.

به گزارش لرستان خبر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی که به مناسبت 5 دی سالروز تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی ایراد شد، اظهار داشت: یکی از خلاءهای بزرگی که طی 300 سال در ایران بوجود آمد خلاء اقتدار بود که کشور و جامعه را آسیب پذیر کرد.

رضایی ادامه داد: قدرت‌های خارجی عمدا تلاش کردند که ایران اقتدار نداشته باشد و در این راه سرزمین‌های زیادی را ایران از جدا کرده و اموال و منابع ایران را بردند.

وی گفت: در آن زمان ملت ایرانی، ملتی وابسته و بی هویت شدی اما انقلاب اسلامی آمد تا این خلاءها را پر کند و اقتدار و امنیت به کشور بازگردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز اطلاعات ایران بزرگترین اطلاعات خاورمیانه است و بعدا که اسرار و اسناد داعش منتشر شود، خواهید دید ما در عمق داعش نفوذ کرده بودیم و فقط در سر مرز یا در سوریه و عراق با داعش نمی‌جنگیدیم.

رضایی خاطرنشان کرد: وقتی با دستور امام(ره) به فرمانده سپاه تهران دستور دادم که هیچ هواپیمایی دیگر نباید ربوده شود و گفتم که دو سه پاسدار باید در هواپیما حضور داشته باشند، باور نمی‌کرد که سپاه وارد هواپیماها شود.

وی گفت: با شروع این کار، همان ابتدا جلوی هشت مورد هواپیما ربایی گرفته شد.

فرمانده اسبق سپاه تصریح کرد: در آن زمان برخی فکر می‌کردند که سپاه کار غیرقانونی انجام می‌دهد.

رضایی اظهار داشت: یک مرتبه که در جریان یک هواپیماربایی در آسمان اصفهان، درگیری شدیدی بین هواپیماربایان و پاسداران ما در داخل هواپیما صورت گرفت و پاسدار ما در حالی که مجروح و کف هواپیما بود، با کلت‌هایی که مخصوص تیراندازی در هواپیماست به قلب هواپیماربا شلیک کرد و عملیات خنثی شد و هواپیما در اصفهان فرود آمد و خبرش در جهان پیچید.

وی گفت: زمانی ما اقتدار و امنیت را در داخل تامین می‌کردیم اما امروز این امنیت خارج از مرزها و در منطقه ایجاد می‌شود و ما در بیرون از مرزها با تروریست‌ها می‌جنگیم چراکه چون امنیت ما به امنیت منطقه گره خورده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: امروز اقتدار به عراق و سوریه برگشته و به فلسطین هم برخواهد گشت و امنیت و اقتدار منطقه به محوریت ایران کامل خواهد شد.

رضایی گفت: دولتمردان امروز مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دارند و امنیت و اقتدار امروز فضا را آماده کرده تا در دیگر حوزه های اقتصادی و فرهنگی و صنعتی و ... هم پیشرفت کنیم.

وی ادامه داد: پاسداران برای مردم و اسلام جان خود را داده و می‌دهند و دولتمردان هم باید از این فرصت طلایی استفاده کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آیا همانقدر که در حوزه امنیت پیشرفت کردیم، در صنایع مختلف و استفاده از آب و خاک هم پیشرفت داشتیم؟

رضایی افزود: بدتر از آن این است که آنهایی که خود متهم این عقب ماندگی هستند علیه نیروهای مسلح جوسازی کنند و بگویند که چرا این مقدار پول به نیروهای مسلح می‌دهید یا چرا نیروهای مسلح خارج از مرزها حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: شما بروید پشت سر امنیتی که نیروهای مسلح ایجاد کردند، بازار فروش را بدست بگیرید. چرا باید پشت هزینه و امنیتی که ما ایجاد کردیم، ترکیه و دیگران بازار فروش داشته باشند. این باعث شرمندگی آقایانی است که کار نکردند. نباید نیروهای مسلح را از پیشروندگی باز داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتصاد باید بصورت انقلابی درست شود، گفت: از زمانی که عربستان و امارات، قطر را محدود کردند، کشتی‌های غول پیکر قطری که می‌رفتند از امارات نفت کوره می‌گرفتند، بجای ایران که نزدیکتر هم هست، آن را از جای دیگر تهیه می‌کنند.

رضایی افزود: امروز کشور قطر سیصدهزار تن نفت کوره می‌خواهد و در حالیکه ما نزدیکتریم اما چون ابزارش را نداریم، این نفت‌های کوره در انبارهای ما انباشته شده است و سالی دو میلیارد دلار هم درآمد را از دست می‌دهیم.

وی تصریح کرد: برخی از این موارد بخاطر تحریم هم نیست بلکه به دلیل بی کفایتی برخی مسئولین است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار داشت: عده ای به صورت حساب شده سمت و سوی غلط از مشکلات کشور به جامعه می‌دهند و این مشکلات ربطی به نظام و نیروهای مسلح ندارد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات