نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی:

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمعات اخیر در کشور گفت: اعتراض مردم در رابطه با گرانی ها، مشکلات اقتصادی، اشتغال، وعملکرد موسسات مالی حرف به حق است و مسوولین باید شنونده و عمل کننده خوبی باشند.

به گزارش لرستان خبر، محمد رضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ماهیت نظام جمهوری اسلامی گفت: نظام جمهوری اسلامی مردم سالار و دینی است نظامی که مردم به صورت مستقیم قوه مجریه و مقننه را انتخاب می کنند.

وی با بیان این که گاهی ممکن است این دو قوه خوب عمل نکنند و در اجرا دچار مشکل شوند، گفت: یکی از ظرفیت های خیلی خوب نظام جمهوری اسلامی حق اعتراض برای مردم از مجاری قانون است این حق را به مردم می دهیم که از مجاری قانونی اعتراض کنند و مسائلشان را در جامعه بیان کنند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمعات اخیر در کشور گفت: گروهی از مردم عادی و متدین حرفشان این است مسوولین نظام در قوانین و اجرای قوانین، مشکلات اقتصاد،طبقات اجتماعی متفاوت به وجود آورده اند و حق و حقوق ما ضایع شده است.

 وی در ادامه به صاحبان موسسات مالی اشاره کرد و اظهار داشت: این موسسات ظلم آشکاری به مردم کردند. 

ملکشاهی راد به عدم تعهد بعضی از مسوولین در برابر نظام اشاره کرد وگفت: گاهی بعضی از مسوولین با توجه به تعهدی که به نظام دارند به مسائل مردم بی توجهی می کنند که موجب اعتراض مردم می شوند.

وی افزود: ما نمایندگان به دلیل اینکه برگرفته از رای مردم هستیم باید نماینده واقعی مردم باشیم،ما مطالبات مردم را به حق پیگیری می کنیم.

عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس گفت: مردمی که ما می شناسیم از اول انقلاب تاکنون اجازه سوء استفاده از احساساتشان را به هیچ گروهی نداده اند امروز هم باید مواظب باشند که گروهی از احساساتشان  سوء استفاده نکنند چون حرف مردم همیشه حق بوده و در مقابل دشمنان ایستاده اند.

وی تصریح کرد: اعتراض مردم در رابطه با گرانی ها ، مشکلات اقتصادی، اشتغال، وعملکرد موسسات مالی حرف به حق است و مسوولین باید شنونده و عمل کننده خوبی باشند. 

ملکشاهی راد تصریح کرد: مردم گفت وگوها و مذاکرات نمایندگان در مجلس را از تلویزیون می بینند نمایندگان مجلس همان حرف های مردم را می زنند.

وی به نقش موثر رهبری در نظام اشاره کرد و بیان کرد: مقام معظم رهبری پشت و پناه و حامی مردم هستند حضرت آقا همیشه در گفت وگو و جلسات با حضور مسوولین براساس قانون اساسی تذکرات لازم را به مردم داده است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی براینکه تصور می شود دولت در زمینه حل مشکلات معیشتی مردم دچار بی تحرکی شده است، اظهار داشت: بنده قبلا مقاله ای تحت عنوان دولت چاق وتنبل نوشتم و معتقدم موتور محرکه دولت کار نمی کند دولت  در حوزه افزایش منابع درآمدی و اشتغال زایی باید کار کند.

وی گفت: تذکرم به مسوولین این است که این نوع برخورد،فعالیت و نگاهی که به حل مسائل و مشکلات مردم دارند توقع و انتظار مردم را برآورده نمی کند. 

به گفته وی نظام متعلق به مردمی است که خون دادند و شهدایی تقدیم انقلاب کردند و مسوولین بایستی توجه داشته باشند وقتی مسوولی که بخشی از زندگی اش در خارج از کشور و بخشی داخل کشور است و کسانی که روحیه انقلابی و جهادی ندارند و توجه به مسائل مردم ندارند این مسوول کارآمد برای نظام جمهوری اسلامی نمی شود.

ملکشاهی راد تصریح کرد: این اعتراضات به خاطر حمایت از نظام است و نشان هایی از تقویت نظام است و هشدارهایی است به مسوولین که متوجه کارهایشان باشند و در برابر مسوولیتی که به عنوان امانت به آنها داده شده است پاسخگو باشند.

عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس با بیان این که این نظام باید با کسانی که خدمت به مردم را ارزش نمی دانند برخورد کند،خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده مردم از آن دسته از مردم که مطالبات به حق دارند حمایت می کنم.

وی در پاسخ به سوال این که نتیجه شعار دولت که چرخ اقتصاد می چرخد گفت: این فقط یک شعار است و دولت باید به این باور برسد که چرخ اقتصاد را مردم می چرخانند همین که  امروز مردم اعتراض دارند به خوبی نشان می دهد چرخ اقتصاد نمی چرخد.

ملکشاهی راد با اشاره به موضوع حذف یارانه ها گفت: دولت یارانه را قطع نکرده مردم باید توجه داشته باشند لایحه بودجه تنها پیشنهادی از طرف دولت است نه اینکه پذیرفته شده باشد.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس نمایندگان مردم هستند که با مردم گفت وگو کردند ،خواسته و مطالبه مردم را می دانند این پیشنهاد دولت ممکن است تنها شامل  دهک های مرفه جامعه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گریزی به بحث افزایش قیمت بنزین زد و گفت:در خصوص بنزین دولت قیمت گذاری نکرده تنها پیشنهاد داده  که برای کمک به افراد کم درآمد،و اشتغال و تولید حامل های انرژی را افزایش دهیم ولی نمایندگان مردم وقتی بین مردم هستند و حرفهای مردم را می شنوند و می دانند تحمل گرانی امروز برایشان سخت است چه برسد به اینکه بازم هم گرانی ایجاد شود و نمایندگان یقینا موافقت نمی کنند.

انتهای پیام/

 

منبع:سفیرافلاک

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات