رئیس کمیسیون قضایی مجلس تاکید کرد؛

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بی‌نظمی‌ها، تجمعات بدون مجوز، سردادن شعارهای هنجارشکنانه و خسارت به بیت‌المال ازنظر قانون اقدام مجرمانه شناخته می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، الهیار ملکشاهی در خصوص تجمعات روزهای اخیر مردم شهرهای مختلف در اعتراض به مشکلات اقتصادی و گرانی، گفت: مشکلات اقتصادی در هر جامعه‌ای طبیعی است و در کشور ما نیز برخی اقشار مشکلات بسیار معیشتی و اشتغال دارند البته دولت و سایر قوا با تمام توان به دنبال رفع مسائل و مشکلات مردم هستند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مردم حق‌دارند مطالبات خود را مطرح کنند، تصریح کرد: درخواست مطالبات باید از مجرای قانونی صورت گیرد، درواقع اگر بناست تا تجمعی برای طرح مشکلات مردم شکل گیرد باید از مقامات مسئول من‌جمله وزارت کشور مجوزها دریافت شود.

وی بابیان اینکه تجمعات قانونی قطعاً تأثیرگذارتر خواهد بود، افزود: تجمعات بدون مجوز ازلحاظ  قانونی به جهت اخلال در نظم عمومی کشور غیرقانونی است، به‌ویژه اگر در این تجمعات هنجارشکنی صورت شود، که در این روزها هم شعارهای هنجارشکنانه سر داده‌شده و هم نسبت به تخریب اموال بیت‌المال و برخی اماکن عمومی اقداماتی صورت گرفته است.

ملکشاهی معتقد است: چنین تجمعات غیرقانونی با تحریک اجانب به‌وسیله برقراری ارتباط از طریق فضاهای مجازی شکل‌گرفته تا از احساسات پاک مردم سوءاستفاده شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: بی‌نظمی‌ها، تجمعات بدون مجوز، سردادن شعارهای هنجارشکنانه و خسارت به بیت‌المال ازنظر قانون اقدام مجرمانه شناخته می‌شود، بنابراین مردم باید خود را از افرادی که اقدام به اعمال مجرمانه می‌‎کنند، جدا کرده تا از حضور آن‌ها سوءاستفاده نشود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مسئولان امر چون نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بر اساس قانون باید با جرائم ارتکابی برخورد قانونی داشته باشند، کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم در اسرع وقت چگونگی برخورد با این‌گونه تجمعات و بی‌نظمی‌ها را پیگیری خواهد کرد.

ملکشاهی در گفتگو با خانه ملت با اشاره به پیگیری تجمعات در اسرع وقت، گفت: تجمعات بدون مجوز، سردادن شعارهای هنجارشکنانه و تخریب بیت‌المال اقدام مجرمانه است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات