برنامه‌های هفته هنر انقلاب در لرستان؛

حوزه هنری با رونمایی از مجموعه آثار «آرش فروغی»، اجرای نمایش‌های خیابانی و دیدار با خانواده شهدای هنرمند، هفته هنر انقلاب اسلامی در لرستان را کلید می‌زند.

به گزارش لرستان خبر، محمد امیدی پور مدیرکل حوزه هنری لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، برنامه های این نهاد را در هفته هنر انقلاب اسلامی تشریح کرد.

هنر انقلاب باید در سطح جهان عرضه شود

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ سال پیش بحثی تحت عنوان ادبیات مقاومت یا دفاع مقدس مطرح شد که موضوع جدیدی بود، تصریح کرد: امروز بعد از گذشته یک دهه پویاترین بخش ادبی کشورمان ادبیات دفاع مقدس است، کتاب هایی مثل  «دا» امروز تبدیل به یک جریان فرهنگی و هنری شده اند.

مدیرکل حوزه هنری لرستان با اشاره به اینکه این بخش از ادبیات زایش های متعددی داشته و در سطح تحصیلات آکادمیک هم رشته ادبیات مقاومت و پایداری نهادینه شده است، تصریح کرد: هنر انقلاب اسلامی شاید زودتر از این باید به عنوان یک جریان فرهنگی و هنری مطرح می شد.

امیدی پور با تاکید بر اینکه هنر انقلاب اسلامی آثارش پیشاپیش تولید شده است، حتی پیش از پیروزی انقلاب، کسانی که عکس گرفته اند، اثر هنری خلق کرده اند و پیش از انقلاب و در جریان انقلاب با آثار هنری خود فعال بوده اند در واقع هنرمندان انقلاب هستند، افزود: ما امروز به دنبال تبیین هنر انقلاب اسلامی هستیم، امیدواریم به جایی برسیم که همانطور که انقلاب در حوزه های سیاسی و ... به رسمیت شناخته شد، در حوزه فرهنگ و هنر هم هنر انقلاب بتواند ابتدا در داخل کشور و بعد به جهان هنر عرضه شود.

دیدار با خانواده شهدای هنرمند لرستان

وی با اشاره به اینکه دیدار و تجلیل از خانوده شهدای هنرمند از جمله برنامه های شاخص در هفته هنر انقلاب است، گفت: سال گذشته با خانواده شهید یخچالی دیدار داشتیم که این شهید هنرمند عرصه ساخت انیمیشن بود.

مدیرکل حوزه هنری لرستان با بیان اینکه امسال هم با خانوده ۳ شهید هنرمند از جمله شهید «باقری» در شهرستان ازنا دیدار می کنیم که در عرصه های خوشنویسی و تئاتر فعال بوده اند، تصریح کرد: مدیران فرهنگی استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، مدیرکل بنیاد شهید و مسئولین شهرستان و جمعی از هنرمندان برای تجلیل خدمت خانواده این شهدا می رسند.

نمایشگاه آثار کاریکاتوریست لرستانی «آرش فروغی» برپا می شود

سامان سپهوند معاون فرهنگی هنری حوزه هنری لرستان نیز در سخنانی با اشاره به افتتاح نمایشگاه آثار کاریکاتوریست لرستانی «آرش فروغی» در هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: این نمایشگاه به مدت یک هفته پذیرای علاقمندان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه برپا می شود، تصریح کرد: در حاشیه این نمایشگاه از کتاب «ریفورم»  مجموعه آثار آرش فروغی نیز رونمایی خواهد شد.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری لرستان با تاکید بر اینکه کتاب «ریفورم»  توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده و در سطح ملی توزیع خواهد شد، افزود: این کتاب به دو زبان انگلیسی و فارسی چاپ شده و ۱۰ نفر از هنرمندان گرافیست معروف دنیا در این کتاب در مورد آثار آرش فروغی نظر داده اند، که این موضوع نشان می دهد این هنرمند چقدر جایگاه جهانی ویژه ای دارد.

نمایش «خاطرات سال های دور» اجرا می شود

مینا سپهوند مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری لرستان نیز ضمن تشریح برنامه های حوزه هنرهای نمایشی در هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: نمایش خیابانی «خاطرات سال های دور» به مدت سه روز در خرم آباد اجرا می شود.

وی همچنین از نمایشنامه خوانی انقلاب با عنوان «آغاز طوفان» در تالار ماه حوزه هنری لرستان خبر داد.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری لرستان افزود: اجرای پانتومیم را در نمایشگاه کاریکاتور خواهیم داشت و آثار آرش فروغی را با اجرای پانتومیم معرفی می کنیم.

بر اساس این گزارش، هفته هنر انقلاب اسلامی از روز بیستم تا بیست‌وهفتم فروردین‌ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات