نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بر ضرورت تبلیغ مزایای تکنولوژی و پیام‌رسان‌های ملی تأکید کرد.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با کارکنان شرکت مخابرات منطقه لرستان در سخنانی بابیان اینکه عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، عصر ارتباطات است اظهار داشت: همه امور در این عصر بر اساس ارتباطات شکل می‌گیرد.

معایب و مزایای وسایل ارتباطی

وی بابیان اینکه گفت‌وگوهای علمی، مباحثات علمی، تجارت، روابط اجتماعی مردم، سیاست، دگرگونی‌ها، تحولات اجتماعی، نهضت‌ها و قیام‌ها بر اساس ارتباطات است گفت: نمونه این امر در قضیه اغتشاشات سال ۹۶ شاهد بودیم که وسیله ارتباطی باعث این‌همه خسارت و اغتشاشات شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه استفاده از ارتباطات در کشورها حال افراطی به خودش می‌گیرد گفت: پیشرفت و تکنولوژی مزایا و معایبی دارد و مزایای آن سرعت در کارها، تسهیل امور، انتخاب بهتر در امور مختلف، راحتی و آرامش در امور مختلف و ... است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه تبادل اطلاعات، انتقال علوم و فناوری، انتقال فرهنگ و تمدن را ازجمله مزایای پیشرفت و تکنولوژی برشمرد و گفت: امروز غرب تفکر و فرهنگ خود را از طریق این وسایل ارتباطی بر کشورها حاکم می‌کند و ما اگر می‌خواهیم که فرهنگ و تفکر خود را حاکم کنیم چاره‌ای جزء استفاده از این وسایل ارتباطی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه در کنار مزایای وسایل ارتباطی یک سری معایب وجود دارد عنوان کرد: ازجمله معایب این وسایل این بوده که روابط بر اساس تکنولوژی ترسیم می‌شود نه بر اساس عواطف و اخلاق، رابطه بر اساس تکنولوژی و وسایل ارتباطی است.

سوءاستفاده از وسایل ارتباطی برای از بین بردن آبروی افراد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه یکی از ارزش‌ها در اسلام مسئله همسایه داری است، اما تکنولوژی باعث شده که مسئله همسایه داری کمرنگ شود بیان داشت: ارتباط تکنولوژی جای ارتباط عاطفی و اخلاقی را گرفته و محبت بین پدر و فرزند، بردار و خواهر و ... وجود ندارد.

آیت‌الله میرعمادی یکی دیگر از معایب تکنولوژی و ارتباطات را به خطر افتادن امنیت انسان‌ها عنوان کرد و گفت: همچنین برخی از این فضا سوءاستفاده می‌کنند برای از بین بردن حیثیت و آبروی افراد و این امر به‌وسیله همین وسایل ارتباطی صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر اتفاق‌نظر وجود دارد که یک شخص دلقک با استفاده از ابزار ارتباطی کشور را به هم می‌ریزد افزود: یک شخص بیگانه با یک عکس خانواده‌ای را متلاشی و نابود می‌کند و امنیت حیثیتی، اجتماعی و حتی امنیت اقتصادی و سیاسی در این فضا از بین رفته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه موضوعی که در این فضا هم حسن و هم عیب محسوب می‌شود این بوده که تکنولوژی ارتباطی هم قدرت مثبت و هم قدرت منفی تلقی می‌شود گفت: ازجمله معایب مهم ابزار تکنولوژی ارتباطی این بوده که سلیقه افراد و ذوق افراد را تغییر می‌دهد.

مزایای تکنولوژی ملی تبلیغ شود

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه با تبلیغ یک کالا سلیقه و ذوق و انتخاب افراد عوض می‌شود گفت: همچنین مشکل دیگر این بوده که تمام اطلاعات راجع به افراد، کشور و مملکت در اختیار چند کمپانی قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه الآن صاحب تلگرام همه اطلاعات را در اختیار دارد افزود: این امر استقلال افراد و کشور را به خطر می‌اندازد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه ما چندوظیفه در این راستا بر عهده‌داریم گفت: مبارزه با تکنولوژی با شکست منتهی می‌شود، مبارزه تلگرام، اینستاگرام و ... قطعاً به شکست منتهی می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه اما مسئله شکستن انحصار را ما در این فضا می‌توانیم داشته باشیم و ما نیز می‌توانیم این ابزار و تکنولوژی را در اختیار داشته باشیم افزود: شکستن انحصار باعث موفقیت می‌شود و باید محسنات تکنولوژی ارتباط ملی را تشویق و ترغیب کنیم.

ضرورت توجه به مدیریت تکنولوژی

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر صداوسیما، روزنامه‌ها، نشریات و ... این فرهنگ‌سازی را داشته باشند گفت: شبکه ملی، فنّاوری ملی و پیام‌رسان ملی را تبلیغ کنیم و مزایای آن‌ها را معرفی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد این امر موجب می‌شود که انحصار شکسته شود افزود: مدیریت تکنولوژی نیز مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد.

آیت‌الله میرعمادی نمی‌توان این فضا را رها کرد و مدیریت ابزار ارتباطی یک امر عقلی است ادامه داد: همچنین متولیان و مخابرات نباید از تکنولوِژی که در اختیار دارد به تجارت بپردازد.

وی بابیان اینکه یکی از گلایه‌هایی که وجود دارد این بوده که مخابرات، شرکت‌ها و مؤسسات ارتباطی خودشان دز این فضا تجارت می‌کنند افزود: این امر مناسب نیست و موجب می‌شود رقابت از بین برود، انحصار باقی بماند.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات