امام‌جمعه موقت خرم‌آباد:

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با تأکید بر اینکه علت عمده مشکلات اقتصادی امروز به ضعف در مدیریت برمی‌گردد، گفت: برخورد با اخلال گران اقتصادی باید قاطع باشد.

به گزارش لرستان خبر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوا اظهار داشت: امروز سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی است.

وی با بیان اینکه آزادگان مصداق صابرین بودند که خدا می فرماید پاداش صابرین با خودم است، مصداق صالحین، نجات یافتگان، مفلحین و متقین هستند، تصریح کرد: این عزیزان تا ابد مایه افتخار ما ایرانیان خواهند بود.

امتحان های سخت الهی معیاری برای رشد مومن است

خطیب موقت جمعه خرم آباد با اشاره به بیانی از قرآن کریم راجع به قانون آزموده شدن و آزمایش شدن بدنگان توسط خداوند متعال گفت: این قانون، سنت الهی است، اصل اولیه دینی است.

حجت الاسلام متقی نیا افزود: پیامبر گرامی اسلام می فرماید «مَثل مومن مَثل ساقه گل و گیاه است که در معرض آسیب و امتحان و باد و طوفان است و مَثل منافق چوب خشکی است که طوفان و باد به آن ضرری نمی رساند»

وی با بیان اینکه انبیا و اوصیای الهی در امتحان شدن و آزموده شدن پیشگام بودند، پیامبر گرامی اسلام بیش از همه امتحان شد، محبوب خدا بود و امتحان شد، تصریح کرد: امتحان های سخت الهی معیاری برای رشد مومن است.

امام جمعه موقت خرم آباد ادامه داد: امام صادق(ع) می فرماید «مومن به وسیله بلا امتحان می شود، خدا وقتی می خواهد مومنی را بالا ببرد او را غرق در امتحان می کند و با باران گرفتاری ها و مشکلات امتحانش می کند»

حجت الاسلام متقی نیا یادآور شد: خدا همه را امتحان می کند، به شرط استقامت و تقوا نصرت خدا نزدیک خواهد بود.

پاسخ به دو سوال سیاسی در فضای عمومی جامعه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دو سوال سیاسی در فضای عمومی جامعه مطرح است که باید به آن پاسخ داده شود، اظهار داشت: مسئله نخست اینکه اگر ما با آمریکا مذاکره نکنیم جنگ خواهد شد؛ تحلیلی که توسط امام انقلاب ارائه شد این بود که جنگ دو طرف درگیری دارد، طرف دشمن ما جایی وارد جنگ می شود که بداند ۱۰۰ درصد پیروز است و از آنجا که به این نتیجه رسیده اگر یکی بزند ده تا می خورد نمی تواند وارد جنگ شود، ما هم هیچگاه جنگی را آغاز نکرده ایم و نمی کنیم.

خطیب موقت جمعه خرم آباد با بیان اینکه «چرا با آمریکا مذاکره نمی کنیم تا مشکلات حل شود؟» دومین سوال مطرح شده در جامعه است، تصریح کرد: چندین کشور در همسایگی ما هستند که سالیان سال نوکر جیره خوار آمریکا بودند و الان با تحریم او روبه رو هستند.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه آمریکایی ها با ما مذاکره نمی کنند بلکه مطالبه می کنند و امر می کنند؛ چون متکی به سه عنصر زور نظامی، رسانه ای و پولی هستند، افزود: آمریکا هیچگاه از اهداف اصلی خود کوتاه نمی آیند، طرف مذاکره با ما نقد می خواهد و وعده می دهد و مثل آب خوردن زیر وعده های خود نیز می زند، نتیجه مذاکره با چنین زورگوی متقلب دغل بازی از قبل مشخص است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مردم زیر بار مشکلات سنگین اقتصادی هستند، عمده علت مشکلات اقتصادی نیز در داخل است، گفت: مشکل مدیریت داخلی است و برای حل مشکلات داخلی راه حل داخلی وجود دارد.

مبارزه با فساد نباید سیاسی شود

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب فرمود فساد اژدهای هفت سر است، بنابراین همه باید با آن مقابله کنیم، تصریح کرد: امام ما را آماج سنگین ترین حملات قرار می دهند که چرا برخورد با فساد نکردید، ۱۷ سال پیش ایشان فرمود به مسئولین و پیام ۸ ماده ای دادند و به مسئولین گفتند با فساد برخورد شود، مگر وضعیت مشخص نیست چرا برخورد نمی کنید.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه تصمیمات قاطع و ضرورت های برخورد با فساد بیش از ۱۷ سال است گفته می شود، افزود: مبارزه با فساد نباید سیاسی شود، نباید باعث اختلاف شود بلکه باید در مبارزه با فساد وحدت داشت.

وی با اشاره به اینکه برخورد با اخلال گران اقتصادی و ضد انقلاب های اقتصادی باید قاطع باشد، اظهار داشت: کسی که گران فروشی می کند و احتکار می کند از ناوی که به هواپیمای مسافربری شلیک کرد خیانتش بیشتر است و باید مجازات شود.

چرا در این شرایط با مماشات با اخلالگر اقتصادی برخورد می شود

خطیب موقت جمعه خرم آباد با تاکید بر لزوم برخورد با یقه سفیدها ادامه داد: قوه قضاییه باید از خودش شروع کند و اولین قاضی متخلف را معرفی کند، به مردم هم اطلاع رسانی کنید.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه دشمن آمده و تمام حیثیت ملت را مورد هدف قرار می دهد، جنگ اقتصادی است، چرا در این شرایط با مماشات با اخلالگر اقتصادی برخورد می کنند، تصریح کرد: مردم منتظرند این دادگاه هایی که در تهران تشکیل شد در استان ها هم تشکیل شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محکومیت حمله وحشیانه هواپیماهای سعودی، آمریکایی و اسرائیلی به مردم یمن گفت: در مقابل چشمان نابینای مدعیان حقوق بشر، بزرگترین جنایت های قرن صورت می گیرد.

امام جمعه موقت خرم آباد همچنین از سرعت گرفتن اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر ابراز رضایت کرد.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات