رئیس کارگروه اقتصاد موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی در همایش افسران فرهنگی لرستان:

رئیس کارگروه اقتصاد موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با تحریم اقتصاد خود را می‌سازد، گفت: دشمن در پی به آشوب کشاندن اوضاع اقتصادی با ارائه آمارهای غلط است.

به گزارش لرستان خبر، عادل پیغامی ظهر امروز در پنجمین همایش افسران فرهنگی لرستان اقتصاد ایران را اقتصادی قوی عنوان و اظهار داشت: ده‌ها سرویس اطلاعات اقتصادی دشمن قادر به شکست توان اقتصادی کشور نیستند و اغلب مشکلات ناشی از سوء‌مدیریت‌های داخلی است.

وی عنوان کرد: تحریم ویژگی دنیای اقتصاد است و به تبع هرچه قوی‌تر شوی تحریم‌ها شدیدتر می‌شود؛ واقعیت تحریم با اعمال هزینه همراه است و ما توانسته‌ایم تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.

رئیس کارگروه اقتصاد موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با تحریم اقتصاد خود را می‌سازد، گفت: دشمن اما در این بین به‌دنبال تنش روانی و به آشوب کشاندن اوضاع اقتصادی با ارائه آمارهای غلط است.

پیغامی با تاکید براینکه اقتصاد ایران فهرستی از نقاط ضعف و قوت دارد، تاکید کرد: دشمن شبهات اقتصادی را امروز جدی گرفته و لذا بایستی مواظب بود در عملیات روانی او گرفتار نشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی باعث شده دستمزد و قدرت خرید هر ایرانی از ۲۵ سال پیش تاکنون هفت برابر شود اما تحلیل‌های نادرست و فشارهای خارجی و داخلی مانع از تحقق این تفکر در ذهن عموم شده است.

رئیس کارگروه اقتصاد موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی مهمترین جنگ اقتصادی را جنگ تاریخی ذهن دانست و افزود: در آغاز دولت مهرورز وابستگی به واردات مواد اولیه 30 درصد بود در حالی که در پایان همین دولت آمار به 70 درصد رسید و همین عامل یکی از شوک‌های درونی کشور علیه اقتصاد محسوب می‌شود.

پیغامی با رانتی خواندن اقتصاد حال حاضر یادآور شد: مشکل سیستم‌های بانکی کشور ربوی و غیرربوی بودن آن نیست بلکه ایجاد رانت در برخی فضاهای خاص است که هیچ سود و منفعتی برای مردم ندارد.

وی ادامه داد: پول‌های خلق شده از جیب مردم اما برای آن‌ها خرج نشده و لذا تورم ایجاد می‌شود، مشکل آنجاست که برخی از مردم در انتخاب‌ نمایندگان، چشم‌وگوششان به سلبریتی‌ها و نه افراد نخبه است.

رئیس کارگروه اقتصاد موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی افزایش بصیرت اقتصادی را ضرورتی برای جامعه امروز عنوان و خاطرنشان کرد: برعکس گفته دشمن اقتصاد ایران طی 30 سال گذشته روندی افزایشی داشته و مسیر قوی را دنبال کرده است.

پیغامی اظهار داشت: نقشه‌خوانی در حوزه اقتصاد نیاز جامعه است، همچنان‌که در مواضع سیاسی نقشه‌‌خوانی انجام و راهکارهای عملی در پیش گرفته می‌شود./فارس

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات