معاون عمرانی استاندار مطرح کرد؛

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به آخرین خبرها از پروژه زیرگذر «بهارستان»، گفت: زمان برای افتتاح این پروژه را اعلام نمی‌کنم.

به گزارش لرستان خبر، احمد مرادپور با اشاره به پروژه زیرگذر «بهارستان» در شهر خرم آباد و موضوع آمارهای متفاوت در رابطه با پیشرفت فیزیکی این پروژه، اظهار داشت: آقای شهردار اعلام کردند که این پروژه ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و من اعلام کردم که ۹۳ درصد پیشرفت دارد.

وی با بیان اینکه به نوعی می توان گفت که هم آمار شهردار درست بود و هم درصدی که من اعلام کردم درست بود، عنوان کرد: نکته ای که شهردار به آن دقت نکرده بود این بود که عامه مردم دنبال پیشرفت فیزیکی می گردند و کاری با پیشرفت ریالی ندارند، پروژه ها یک پیشرفت ریالی و یک پیشرفت فیزیکی دارند، پیشرفت فیزیکی به این معنا، زمانی که یک پروژه تمام می شود و به بهره برداری می رسد، اما پیشرفت ریالی به این معنا بوده که ممکن است ۵۰ درصد از پروژه اجرا شود و پولی که برای پروژه پیش بینی شده به دلیل گرانی مصالح و ... تمام شود.

معاون عمرانی استاندرای لرستان، ادامه داد: این پروژه مربوط به شهرداری است و استانداری نقش مدیریتی در این پروژه ندارد، کارفرمای این پروژه شهرداری است، پیمانکار آن قرارگاه خاتم الانبیاء است و ما نیز نقش حاکمیتی و مدیریتی داریم، هرجایی که کار عمرانی در حوزه شهرداری، بخشداری و ... اتفاق می افتد من باید پاسخگو باشم، هر اشتباهی هم صورت گیرد من باید عذرخواهی کنم.

مرادپور با تاکید بر اینکه به اعتقاد من زیرگذر گلدشت تا ۱۵ و ۲۰ سال دیگر هم ضرورت ترافیکی ما نبوده است، اما تشخیص داده اند که آن را اجرا کنند، گفت: سال ۹۴ این پروژه شروع شده و قرار بوده که خیلی زود این پروژه جمع شود، متاسفانه وضعیت آن امروز به این شکل است.

وی با بیان اینکه به محض اینکه استاندار لرستان به استان آمدند تکمیل این پروژه در دستور کار قرار گرفت چرا که بیشترین مزاحمت را برای مردم ایجاد می کرد، افزود: پروژه خارج از محدوده شهری برای مردم مشکل ایجاد نمی کند اما پروژه ای که وسط شهر بوده، سر و صدا، حفاری، اجرا و بحث ترافیکی آن مردم را اذیت می کند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه پروژه در واقع «سوهان روح» مردم است و اگر افتتاح هم شود به دلیل طولانی شدن شیرینی افتتاح آن تلخ شده است، گفت: در این راستا جلسات مختلفی برای پروژه گرفته شد، در نهایت قرارگاه خاتم الانبیاء قول مساعد داد که تا پایان تابستان پروژه به اتمام برسد، اما برنامه زمانبندی را روی ۳۱ مردادماه تنظیم کنید تا کار جمع شود.

مرادپور با تاکید بر اینکه قرارگاه در رابطه با این پروژه خیلی مساعدت کردند، میلگرد از یک کارگاه و مصالح را از جای دیگر آورد و در این پروژه هزینه کرد، تصریح کرد: کار خیلی خوب پیش رفت و به زودی نیز افتتاح می شود، من دیگر برای آن زمانی اعلام نمی کنم چون مصر هستم که هرچه سریع تر پروژه جمع شود.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات