دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در لرستان در گفتگو با لرستان خبر:

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان لرستان گفت: همایش شیرخوارگان حسینی اولین جمعه ماه محرم همزمان با پنج قاره دنیا در تمام شهرها و بخش های استان لرستان برگزار خواهد شد.

محمد سرلک در گفتگو با خبرنگار لرستان خبر اظهار داشت: نشست رابطین و مسئولان مجمع حهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان لرستان با موضوع همایش شیرخوارگان حسینی برگزار شد.

وی عنوان کرد: از سال 82 با تشکیل این مجمع بر آن شدیم که با برافراشتن سند حقانیت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یعنی شهادت حضرت علی اصغر(ع)، فریادی رسا در هیئتی متفاوت و اثرگذار با محوریت شهید شیرخوار کربلا در اقصی نقاط جهان سر دهیم.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان لرستان با بیان اینکه واقعه گویی شهادت طفل شیرخوار کربلا ظرفیت بی مانندی برای جلب توجه انسان ها به واقعه عاشورا و تسخیر قلوب آزادگان جهان دارد، ادامه داد: حضور هم شکل و هم زمان مادران و شیرخواران در اولین جمعه ماه محرم در این مراسم، با استقبالی کم نظیر مواجه شده و با سرعتی چشمگیر و غیرقابل انتظار تبدیل به یکی از اجتماعات میلیونی شیعه در جهان شد تا جایی که هم اکنون در پنج هزار و 300 نقطه در ایران و پنج قاره جهان این همایش برگزار می شود.

سرلک با اشاره به اینکه این جلسه در راستای هم افزایی و تشریح برنامه های کلی این همایش برگزار شد، تصریح کرد:همایش شیرخوارگان حسینی اولین جمعه ماه محرم(23 شهریور ماه) ساعت 9 صبح به وقت محلی همزمان با پنج قاره دنیا در تمام شهرها و بخش های استان لرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات