رئیس رسانه ملی در اجلاس پیرغلامان در خرم آباد:

رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه هیئت‌های عزاداری ما باید انقلابی باشند، گفت: اقتصاد محور اصلی جنگ دشمن پس از شکست داعش و گران کردن ارز حرکتی داعشی است.

به گزارش لرستان خبر، عبدالعلی علی عسگری پیش از ظهر امروز در شانزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی با اشاره به اینکه هر ساله در ایام محرم آرام آرام حس عزاداری سالار و سرور شهیدان امام حسین(ع) در قلب های شیعیان و مسلمانان شکل می گیرد و موج جدیدی از معنویت و محبت اهل بیت آغاز می شود و انرژی جدیدی به جامعه تزریق می شود، اظهار داشت: این همان انرژی اسرار آمیزی است که باعث شد در طول تاریخ نهضت های بزرگی به تاسی از امام حسین(ع) در مقابل ظالمان شکل بگیرد، در ایران انقلاب بزرگی را برپا کرد که تاریخ را ورق زد و تغییر داد.

عزای امام حسین به گونه ای راز هویت و راز حیات ملی ماست

وی با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع)  همراه مبارزه با ظلم و استکبار و امروز با نظام سلطه است، مبارزات نهضت های یکصد ساله اخیر تاسی به نهضت امام حسین دارد، در عراق، سوریه، یمن و بحرین و مابقی بلاد اسلامی این را می بینیم، تصریح کرد: عزای امام حسین به گونه ای راز هویت و راز حیات ملی ماست.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: وقتی از نهضت امام حسین سخن می گوییم از یک نهضت صرفا شیعی سخن نمی گوییم؛ نهضتی دینی، الهی، متکی بر قرآن و آموزه های اسلام است؛  برای همه انسان ها است، برای پیروزی نهایی حق بر باطل است.

علی عسگری با تاکید بر اینکه بسیاری از نهضت های مختلف بر اساس نهضت امام حسین و عاشورا شکل گرفته است، افزود: حتی این ویژگی و خصلت در تاریخ ادامه می یابد تا به نهضت بزرگ و جهانی مهدی موعود(عج) برسد و شاهد این باشیم که ظهور او را نظاره کنیم و به دست او حق بر باطل غلبه کند.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال اجلاسیه پیرغلامان حسینی «مداحان و پیرغلامان سفیران انقلابی» است،  تمام مداحان و هیئت های ما باید انقلابی باشند و تاسی به انقلاب امام حسین کنند، ادامه داد: در هیئت ها و روایت گری ها خوب است از انقلاب و ضد انقلاب صحبت کنیم و بدانیم امروز انقلابی کیست، جریان انقلاب کجاست و ضد انقلاب کیست.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمامی این مناسک و دسته های عزاداری و سینه زنی برای این است که نهضت عاشورا و انقلاب عاشورا فراموش نشود و با اشعار و بیانات زیبا یاد حسین و نهضت حسینی زنده شود و تاثیرگذار باشد،  تا ولایت پذیری، دفاع از حریم ولایت، امر به معروف و نهی از منکر فراموش نشود، تصریح کرد: این مناسک یک ظاهری دارد یک باطنی، تلاش ما اگر قالب و ظاهری دارد برای انتقال باطن و پیام عاشورا است.

هیئت ها نباید از مسائل روز فاصله بگیرند

علی عسگری با تاکید بر اینکه مداحان با استفاده از حماسه حسینی و هنر و شعر و زیبایی های مختلف تلاش می کنند محتوای پیام حسینی را به جوانان منتقل کنند،  انتظار داریم هیئت های ما انقلابی باشد، افزود:  هیئت ها نباید از مسائل روز فاصله بگیرند، باید فرزند زمانه خود باشند، اشراف و بصیرت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه باید از حرم های خود دفاع کنیم، از حریم ولایت دفاع کنیم، امروز بحث ولایت بحث بااهمیتی است، امت و امام بحث با اهمیتی است، امروز دشمن تخریب رابطه امت و امامت را هدف قرار گرفته است، اظهار داشت: قدرت اسلام و ایران در ملت ایران و وحدت ملت ها است، کانون وحدت و کانون شکل گیری قدرت ولایت فقیه است، این رابطه اسرار آمیز است که جلوی تهاجم دشمنان به ملت ما را سد کرده است.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز بیشتر هجمه دشمن به رابطه مستحکم امت و امام است، جوانان و نوجوانان را نسبت به این امر مهم آگاه کنیم، دشمنان از طریق ماهواره و فضای مجازی تلاش می کنند رابطه امت و امام را تخریب کنند، تصریح کرد: دشمن تلاش می کند در بین هیئت های ما نفاق انگیزی کند، باید در خلال عزاداری ها به وحدت توجه کنیم، تلاش کنیم قومیت ها و دسته های اجتماعی و لایه های اجتماعی باهم در راه امام حسین و نظام اسلامی وحدت گرایی کنیم.

آمریکا یزید و شمر زمانه است

علی عسگری با تاکید بر اینکه تاسی به امام حسین مختص شیعیان نیست، سنی ها، مسیحیان و زرتشتیان هم به امام حسین(ع) تاسی دارند، افزود: دشمن تلاش می کند بین ما اختلاف ایجاد کند، ما و عراق، کشورهای مختلف،  باید بدانیم که صف حق و باطل چیست، ما با مثلث شومی ناشی از آمریکا و اسرائیل طرف هستیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا یزید و شمر زمانه است،  هرگونه می تواند فتنه انگیزی می کند، این فتنه آمریکاست که داعش را ایجاد کرد، چه فجایعی پیش آورد و عراق و سوریه را ویران کرد، اظهار داشت: امروز داعشی ها تلاش می کنند میدان جنگ را به داخل کشور بکشانند، جنگ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی علیه ما تحمیل کنند، امروز نقشه آمریکا ایجاد جنگ اقتصادی است، گرانی و تحریم ایجاد کنند و مردم را ناراضی کنند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جنگ اقتصادی محور اصلی جنگ دشمن پس از شکست داعش است،   گران کردن ارز ها نوعی حرکت داعشی است، اینکه یک روز هزار تا دو هزارتومان ارزها را گران می کنند حرکتی داعشی است، تصریح کرد: از دولت می خواهیم همانطور که داعش را سرکوب کردیم در زمینه ارز و جنگ اقتصادی تلاش کنند داعش را سرکوب کنند و آرامش را به جامعه برگردانند.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات