نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به ضعف در عملکرد مسئولان، گفت: با برجام اروپایی نمی‌توان بر دشمنان غلبه پیدا کرد.

به گزارش لرستان خبر، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلا الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا موجب امان از آتش جهنم است و امام حسین(ع) می فرماید بهترین امنیت، امانی است که از سوی خدای متعال باشد و امان خدا در سایه تقوا و خدا ترسی است.

روش های صحیح عزاداری شناسایی و معرفی شود

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری شانزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان در لرستان، عنوان کرد: این اجلاس یک حرکت فرهنگی برای انتقال تجربیات مدیحه سرایی برای امام حسین(ع) به نسل جوان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، بیان داشت: برگزاری این اجلاس فرصتی برای تکمیل روش های عزاداری امام حسین(ع) در هر شهر و استانی است و موجب می شود که روش های صحیح عزاداری معرفی شود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اجلاس پیرغلامان فرصتی است برای معرفی عزاداری و سنن مختلف عزاداری مردم یک منطقه به سایر مناطق، تصریح کرد: عزاداری مردم لرستان برای سایر هموطنان قابل تحسین بوده است.

وی، بیان داشت: دشمنان به دنبال تحریف، خرافه و بدعت در عزاداری ها هستند و در این رابطه ما باید مراقبت و مواظبت کنیم و روش های صحیح عزاداری شناسایی و معرفی شود تا تاثیر گذاری آن بیش از گذشته باشد و سال های سال عزاداری امام حسین(ع) با شکوه برگزار شود.

دولت باید از امر به معروف و نهی از منکر پشتیبانی و حمایت کند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته اول محرم و موضوع احیای امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر موجب صیانت جامعه از آسیب های اجتماعی است و برای اصلاح جامعه ضروری است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه کسی نمی تواند منکر امر به معروف و نهی از منکر شود و در روایات از امر به معروف و نهی از منکر تعبیر به فریضه عظیمه و واجب بزرگ شده است، افزود: سلامت جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است و هر وقت نظارت مردم و عمومی از جامعه رخت بست فساد آن جامعه را فرا می گیرد و شاهد فساد اقتصادی، سیاسی و اخلاقی در جامعه خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر نظارت عمومی است و باید وجود داشته باشد، تصریح کرد: همواره امام باقر(ع) بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید داشته اند و از سوی دیگر به عواقب ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیز اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، تصریح کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر موجب تسلط ظالمان، مشرکان و اشرار می شود و از استجابت دعا جلوگیری می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه هدف قیام امام حسین(ع) نیز امر به معروف و نهی از منکر بوده است، ادامه داد: دولت باید از امر به معروف و نهی از منکر پشتیبانی و حمایت کند، قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شد اما برای اجرای ابلاغ نشد.

دشمن بر ضعف ما آگاهی پیدا کرده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت شهید طالقانی و شهید مدنی، بیان داشت: این دو شهید بزرگوار شهید سنگر نماز جمعه بوده اند و از این سنگر مردم را به توحید و تقوا دعوت می کردند و در جامعه تاثیر گذار بودند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به ۱۷ شهریور و گرامیداشت شهدای قهرمان میدان ژاله تهران و روز شهدا اشاره کرد و گفت: رژیم شاهنشاهی در این روز در میدان ژاله تهران کشتار عظیمی انجام داد و همین امر زمینه سرعت سقوط این رژیم را فراهم کرد و در آن زمان آمریکای جنایتکار از این اقدام رژیم شاهنشاهی پشتیبانی کرد، دست آمریکا به خون ملت ایران آلوده است.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رهنمودهای حکیمانه و راهگشای مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت برای رفع مشکلات اقتصادی جامعه، عنوان کرد: این رهنمودها حقیقتا راهشگا بود و باید مورد توجه قرار گیرند و مورد عمل قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه همه می دانیم که امروز دشمن بر ضعف ما آگاهی پیدا کرده است و ضعف ما را در مسائل اقتصادی دیده است، افزود: دشمن تمرکز خود را بر روی مسائل اقتصادی قرار داده است.

ضرورت کار و تلاش شبانه روزی مسئولان

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمن با تمام توان جنگ اقتصادی تمام عیاری به راه انداخته است و در کنار آن نیز جنگ روانی را آغاز کرده است، گفت: دشمن به دنبال این است که با جنگ اقتصادی و روانی به اهداف خود برسد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اهداف دشمن در این زمینه، عنوان کرد: آمریکا به دنبال دو چیز است یکی اینکه ما تسلیم آمریکا شویم و مشکلات اقتصادی را با ارتباط و رابطه با آمریکا حل کنیم، همچنین هدف دیگر آمریکا این بوده که با فشار اقتصادی نظام اسلامی فرو پاشی کند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا این نیت شوم و هدف شیطانی خود را به گور خواهد برد، گفت: ما نیز در مقابل باید شبانه روز تلاش و کوشش کنیم، دولت شبانه روز تلاش کند و با کار، تلاش و برنامه می توان بر دشمن غلبه پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه با رفاه طلبی، سستی، سهل انگاری و نداشتن جدیت نمی توان بر دشمن غلبه پیدا کرد، افزود: این امر روحیه جهادی می خواهد و در کنار آن باید از نظر اعتقادی از غرب و آمریکا قطع امید کنیم.

بسیاری از مشکلات به خاطر ضعف در عملکرد مسئولان است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه با دل بستن به برجام اروپایی و غافل شدن از ظرفیت های داخلی نمی شود بر دشمن غلبه پیدا کرد، گفت: علت اصلی مشکلات ما دل بستن به غرب و برجام اروپایی است و ما باید اعتقاد داشته باشیم که با مردم و تکیه بر جوانان می توان اهداف خود را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی به دست دولت است و به تلاش و همت دولتمردان و مسئولان بستگی دارد، افزود: مردم در صحنه هستند و همکاری لازم را دارند و با برنامه، تلاش و کوشش می شود بر مشکلات غلبه پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بسیاری از مشکلات به خاطر ضعف در عملکرد مسئولان است، افزود: شرایط کنونی کشور بدتر از شرایط جنگ نیست، ما در جنگ نظامی پیروز شدیم در این برهه از زمان نیز با تلاش و کوشش مسئولان و هدایت های مقام معظم رهبری در جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات