فرمانده سپاه لرستان:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام فعالیت‌های همه جانبه محرومیت زدایی در 100 دهستان محروم کشور که دارای ضریب محرومیت بسیار بالا بوده‌اند را در دستور کار داده است.

به گزارش لرستان خبر، سردار مرتضی کشکولی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 100 دهستان محروم کشور که دارای ضریب محرومیت بسیار بالا بوده را در دستور کار داده تا به معنای واقعی کلمه با طراز ملی و استاندارد، این مناطق را محرومیت خارج کند.

وی افزود: حوزه زیرساخت، سلامت، فرهنگی، تعلیم و تربیت و اشتغال‌زایی از مؤلفه‌های فعالیت در این مناطق به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان ضمن اشاره به اینکه توانمندسازی معلمان روستا در حوزه تعلیم و تربیت را دنبال خواهیم کرد، اظهار داشت: ما شنونده و پاسخگوی آلام مردم دهستان هستیم و باور داریم که گرفتاری مردم، گرفتاری خود ما نیز هست و در راستای رفع آن تلاش خواهیم کرد که در این راستا بخشی از مشکلات را خود ما و بخشی دیگر را با همکاری دولت و سایر نهادها رفع خواهیم نمود.

کشکولی خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال‌زایی و اعطای وام، درصدد توانمندسازی بر اساس اقتضای بوم محل از این نظر که مردم منطقه مثلاً گندم‌کار، قالی‌باف، زنبوردار، دامدار و یا ... هستند، خواهیم بود به‌طوری‌که کلاس‌های آموزشی مجانی در جهت توانمندی در شغل مورد را برگزار و در بازار فروش محصولات نیز همکاری خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: سرعت کار بسیار مناسب بوده و پایان کار زمانی است که با ضوابط و استانداردهای ملی در هر دهستان به ما بگویند این دهستان محروم نیست، در مورد این فعالیت‌ها استاندار سابق و فعلی استقبال کردند و دکتر خادمی نیز در این مورد گفت که هم‌افزایی خواهیم کرد و دستگاه‌های ذی‌ربط را پای‌کار می‌آوریم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان ضمن تأکید بر اینکه تلاش تا رفع محرومیت‌ها ادامه دارد، عنوان داشت: با اصل موضوع محرومیت‌ها در هر جا چه در آفات کشاورزی، چه در آسیب‌های اجتماعی و ...درگیر خواهیم شد و تفاوت کار ما با دولت فعلی و سایر دولت‌ها این است که ما مشکل را از خود مردم سؤال می‌کنیم اما در دولت‌ها کارشناسان می‌گویند کدام منطقه چه نیازی دارید.

کشکولی یادآور شد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی شروع خوبی داشته است در تلاش هستیم که سهم مشارکت مردم در راستای رفع مشکلات را افزایش دهیم.

وی سپس در واکنش به حادثه تروریستی اهواز گفت: علیرغم جوسازی‌های فضای مجازی، کشور عزیز ایران در اوج قدرت و عزت است و دشمنان از باب «الغریق یتشبث بکل حشیش» دست می‌اندازند که هرچه به دستشان بیاید بگیرند درحالی‌که چون کاری از دستش برنمی‌آید یک عملیات زشت ضد مردمی و ترور کوری که در همه جوامع محکوم است را انجام می‌دهند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان ضمن اشاره به پیشرفت سطحی و عمقی ایران تصریح کرد: آمریکا در حال فروپاشی است و درصدد است این وضعیت را با عملیات روانی معکوس جلوه دهد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات