سردار رادان در خرم آباد:

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا با اشاره به اینکه غرش موشک‌های سپاه اولین تلنگر به دشمنان بود، گفت: وحدت و یکپارچگی جلوی توطئه‌های اقتصادی و امنیتی دشمن را می‌گیرد.

به گزارش لرستان خبر، سردار احمدرضا رادان پیش از ظهر سه شنبه در کنگره ۴۵۶ شهید نیروی انتظامی لرستان با اشاره به اینکه ما امروز در ایام محرم هستیم، کاروان قهرمان و آزاده اباعبدالله الحسین(ع) سفر خود را به کربلا آغاز کرده است، سفری که لحظه به لحظه آن و منزل به منزل آن پیام آور است، اظهار داشت: واقعه عاشورا بعد از ۱۴۰۰ سال پیام های زنده و امروزی می دهد.

الگوی شهدا در انقلاب نهضت عاشورا بود

وی با بیان اینکه امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که الگوی شهدا در انقلاب نهضت عاشورا بود، سربندهای رزمندگان جبهه را یادتان هست، تصریح کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که الگوی حزب الله مقاوم و مقتدر لبنان انقلاب اسلامی ایران است.

رئیس مرکز راهبردی ناجا با تاکید بر اینکه در سوریه تا الگوی نبرد عوض نشد نتوانستند بر داعش فائق بیایند، افزود: در عراق تا زمانی که فتوای مرجعیت صادر نشد و الگوی مردم در لبیک گفتن به فتوای مرجعیت صورت نگرفت، داعش را نتوانستند متوقف کنند.

سردار رادان با اشاره به اینکه داعش در عراق نقشه های عجیبی داشت، در دو محور قرار بود بیاید و نسل کشی عجیب چند میلیونی راه بیاندازد، گفت: در سوریه و عراق متوقفش کردند، این الگوی حسینی و زینبی بودن است.

وی با بیان اینکه چقدر تاریخ عاشورا در انقلاب ما تکرار می شود و در آینده هم تکرار می شود، تصریح کرد: اگر ما ادعا داریم الگوی ما امام حسین(ع)  است پس برای حسینی شدن باید مثل حسین اقدام کنیم.

شهدای ما اهل دنیا نشدند

رئیس مرکز راهبردی ناجا با تاکید بر اینکه شهدای ما اهل دنیا نشدند، خانواده شهدا لحظه به لحظه زندگی شهدا را زیبا می بینند، این است الگوی حسینی بودن و حسینی ماندن، افزود: زر و طمع و تزویر را در کنار هم گذاشتند تا امام حسین را شهید کنند، آن هم کسانی که امام حسین را خوب می شناختند.

سردار رادان با اشاره به اینکه دنیا طلبان در مقابل دشمن ذلیل و ترسو هستند، اگر کسی در برابر دشمن سر خم کرد او کسی است که به دنیا علاقه دارد، گفت: رزمندگان ما تمام دنیا در برابرشان بود و یک ذره خم به ابرو نیاوردند؛  صحنه زیبا و غرور آفرین شهید حججی را دیدید، شهیدی که دنیا را کنار گذاشته و حسینی شده است.

وی با بیان اینکه دنیا طلب ها حساب نفس خود را نمی کنند، اما رزمنده ها و شهدا را دیدید که شب به شب حساب و کتاب خود را می کردند، حسینی می خواستند بشوند، تصریح کرد: دنیا طلب ها با دشمن شاد هستند، می گویند در کنار دشمن باشیم عیب ندارد چند وقتی است می گذرد.

سه ضلع توطئه دشمن علیه ایران

رئیس مرکز راهبردی ناجا با تاکید بر اینکه صدای غرش موشک های سپاه از دو کشور عبور می کند و می خورد در سنگر دشمن دین، افزود: این در حالیست که اول جنگ ما قدرت درست کردن یک نارنجک دستی را نداشتیم، سیم خاردار را از کشور همسایه می گرفتیم؛ اول جنگ بچه های ما روزه می گرفتند و حمله می کردند.

سردار رادان با اشاره به اینکه امروز به مراتب وضع ما از آن زمان بهتر و آماده تر است،  مگر اینکه دنیا طلبی رسم شود، اگر اینگونه شد در بلا صبر نمی کنیم، اظهار داشت: حسینی و زینبی بلا را برای خود رسیدن به قرب الهی می داند و مرتب می خواهد سخت تر شود.

وی در ادامه تشریح ویژگی های افراد دنیا طلب با اشاره به اینکه دشمن نزد این آدم ها ستوده شده است،  عزیز و قدرتمند است، گفت: بدانید این دنیا طلب ها را عرفا احمق صدا زدند اما خودشان خود را عاقل می دانند؛ امروز ما در شرایطی قرار داریم که سه ضلع توطئه علیه ما همزمان در حال اجرا است که دو ضلع آن اقتصادی و امنیتی است.

مردم، نیروهای مسلح و دولت خدمتگذار می تواند توطئه ها را از بین ببرد

رئیس مرکز راهبردی ناجا با تاکید بر اینکه وحدت و یکپارچگی می تواند جلوی این توطئه دشمن را بگیرد، افزود: سه ضلع مردم، نیروهای مسلح و دولت خدمتگذار می تواند توطئه ها را از بین ببرد.

سردار رادان با بیان اینکه امروز همه باید در کنار هم باشیم و نگاه مان به ولی امر مسلمین جهان باشد، تصریح کرد: دشمن ما را در ضلع امنیت آزمایش کرد، فتنه ۸۸ را دیدید، دیدید که طومارش را چگونه بستند و ۹ دی را برای درنوردیدن طومار دشمن آفریدند.

وی با اشاره به اینکه دشمن زمانی به یک پایگاه بسیج ما حمله کرد و دید چگونه نیروهای مسلح ما مرکز توطئه حزبی آن ها را با خاک یکسان کرد، اظهار داشت: در همین توطئه اخیر در اهواز که مردم بی دفاع را به گلوله بستند، کاری که از تبار خوارج است، دشمن اولین تلنگر را دریافت کرد؛ غرش موشک های ما رفت و مرکز تجمع داعش در فرات را هدف قرار داد.

رئیس مرکز راهبردی ناجا با بیان اینکه توصیه می کنم تجربه سیلی ما را نکنند، تجربه مشت ما را نداشته باشند، خطاب به دشمنان تصریح کرد: اگر سیلی ما نواخته شود در هیچ جایی نمی توانید سربلند کنید و اگر مشت ما برخورد کند دیگر نیست می شوید.

سردار رادان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه حسینی ها باید جزو راسخین باشند، راسخین کسانی هستند که در برابر دشمن سر خم نمی کنند، کاروان قهرمان کربلا هستند، افزود: در همین لرستان در کنار سردار شهید شوشتری در مرز بین ایران و افغانستان و پاکستان به دنبال ردیابی دشمن بودیم، از یک طرف گروهک ریگی تلاش داشت از یک محور وارد شود و جاده را ببندد و از مردم سلاخی کند، نورخدا موسوی آن روز افسر جوانی بود که در صورت او دیدم به جای دلهره لبخند داشت.

وی ادامه داد: از همسر شهید زنده نورخدا موسوی خواستم که به ما اجازه دهند یک هفته از سید نورخدا مراقبت کنیم و ایشان یک مسافرت و زیارت بروند، اما همسر سید نورخدا گفت من در دالان بهشت هستم مگر می توانم خودم را از آن محروم کنم.

رئیس مرکز راهبردی ناجا یادآور شد: مهدی خانی جانبازی در لرستان است که در کردستان در خدمت او بودم، در بیمارستان رفتم خدمت ایشان گفتم هادی چطوری و ایشان در حالی که دو دست خود و یک چشمش را از دست داده بود گفت خیلی خوبم، آنجا راسخون را فهمیدم.

انتهای پیام/

 

منبع:مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات