در گفتگو با لرستان خبر مطرح شد:

دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن کریم در مؤسسه فرهنگی قرآنی نغمه سرایان اهل البیت علیهم السلام خرم اباد برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، دوره تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن کریم در مؤسسه فرهنگی قرآنی نغمه سرایان اهل البیت علیهم السلام خرم اباد برگزار شد.

محمدرضا جهان نژادی مدیر موسسه فرهنگی قرآنی نغمه سرایان اهل البیت(ع) خرم آباد در گفتگو با خبرنگار لرستان خبر اظهار داشت: دوره تربیت مربی آشنایی و اُنس کودکان با قرآن کریم  با حضور 33 نفر از مربیان و فعالان قرآنی استان لرستان که قبلا در آزمون ورودی شرکت و مجاز به طی دوره مذکور شده بودند، برگزار شد.

وی افزود: این دوره از روز پنجم تا سیزدهم مهرماه توسط موسسه فرهنگی قرآنی نغمه سرایان اهل البیت(ع) خرم اباد در مرکز آموزش تخصصی قرآن کریم  خرم آباد برگزار شد.

جهان نژادی، با بیان اینکه این دوره ویژه خواهران است، ادامه داد: طرح تربیت مربی آشنایی و انس کودکان با قرآن کریم در کشور یکی از طرح های موفق دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی است و شرکت کنندگان در این دوره با انواع مهارت های مربی گری کودکان با شرکت در کارگاه های بازی  نقاشی، کاردستی، قصه گویی، شعر در حوزه قرآنی آشنا خواهند شد و برنامه های کارورزی خود را نیز به انجام می رسانند.

وی عنوان کرد: در این دوره از اساتید برجسته کشوری همچون دکتر اعظم فعال استفاده شده و سعی بر آن بود تا با کسب مهارت های ویژه آموزش کودکان با محوریت فرهنگ قرآنی آشنایی و تسلط نسبی را پیدا کنند.

مدیر موسسه فرهنگی قرآنی نغمه سرایان اهل البیت(ع) خرم آباد یادآور شد: امروزه غارتگران فرهنگ و هویت ایرانی با استفاده از  رسانه های مختلف غربی به ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی هجوم آورده  و نونهالان و جوانان ما را در معرض خطر بزرگی قرار داده اند، لذا جا دارد سبک زندگی اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام را آموزش، ترویج و احیاء کنیم که بر همین اساس یکی از دروس گنجانده شده در این دوره آموزشی، سبک زندگی اسلامی بود که توسط استاد حجت الاسلام تیموری به مدت 4 ساعت آموزشی تدریس شد.

جهان نژادی افزود: شایان ذکر است در پایان شرکت کنندگان با شرکت در آزمون  پایانی و موفقیت در آن، در موسسات قرآنی استان لرستان به عنوان مربی پیش دبستانی قرآنی به تعلیم و تربیت کودکان خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات