جنبش دانشجویی لرستان خطاب به مجمع نمایندگان استان:

جنبش دانشجویی لرستان اعلام کرد: تا زمانی که نمایندگان استان به پرسش ها پاسخ منطقی ندهند جنبش دانشجویی استان ساکت نخواهد نشست، و اجازه نخواهد داد عدم پاسخگویی نمایندگان در قبال عملکردشان برایشان بی هزینه بماند.

به گزارش لرستان خبر، جنبش دانشجویی استان لرستان خطاب به مجمع نمایندگان این استان نامه ای نوشتند که به شرح زیر است:

بسم اله الرحمن الرحیم

مجمع نمایندگان استان لرستان 

سلام علیکم

سخن پیرِ بت شکن خمین که نمایندگان را عصاره ملت نامید، و مجلس را در رأس امور دانست، خود به تنها گواه اهمیت نقش و جایگاه مجلس و نمایندگان آن در نظام جمهوری اسلامی می باشد.

دو موضوع ما دانشجویان را بر آن داشت تا به عنوان جنبش دانشجویی نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

 در این روزها که ملت با گوشت و پوست خود نتیجه اقتصاد برجامی را تا حد حتی دلار بیست هزار تومانی تجربه کرد. و فشار سنگین معیشتی بر ملت وارد آمد، بوی برجامی دیگر از ناحیه عناصر ضربه زننده به منافع ملی به مشام می رسد.

سخن اینست، عده ای در پی آنند با همان توجیهاتی که پروژه تحمیل گری را در برجام به پیش بردند، و به دروغ تنها راه حل نجات اقتصاد کشور را در بستن قرارداد با دشمنان کینه توز ملت ایران دانستند و با جوسازی های روانی گسترده ریشه حل مشکلات را در غرب دانستند، و نه تکیه بر توان داخلی، امروز که به وضوح مشخص می باشد برجام چه بلایی بر اقتصاد کشور وارد ساخته است، وقیحانه در پی آنند قرارداد استعماری fatf  را دامان کشور و ملت بیندازند، درحالی ننگ تاریخی تصویب بیست دقیقه ای برجام توسط مجلس هنوز از ذهن ملت پاک نشده است.

همانطور که ترکمانچای هسته ای رابر کشور تحمیل کردند، در صددند بار دیگر استقلال کشور را به مسلخ ذبح برند، با تصویب fatf جزئی ترین مسائل اقتصاد کشور را برای تحریم کنندگان همیشگی ملت ایران کاملا شفاف کنند.

با پذیرش تعریف تروریسم توسط غرب نهادهای امنیتی داخلی، وزارتخانه های داخلی، سربازان جبهه مقاومت مورد تحریم قرار دهند. کدام عقل سلیمی این را می پذیرد که نمایندگان ملت، سربازان و قهرمانان ملی را به عنوان حافظان امنیت و آرامش کشور را به جای آنکه مدال افتخار بر گردنشان بیاویزند، مورد تحریم قرار می دهد؟ سوال جدی اینست مواجه نمایندگان استان با این طرح استعماری چیست؟ چرا هیچ جوش وخروشی از نمایندگان استان برای عدم تصویب این طرح در مجلس دیده نمی شود؟ چرا مخالفت علنی وتلاش گستره برای جلوی گیری از تصویب آن ازسوی نمایندگان استان نمایان نیست؟

از سوی دیگر با نهایت تاسف شاهد آن بوده ایم  در بحث طرح شفافیت آرای نمایندگان، طرحی که به طور مشخص سبب مسئولیت پذیری نمایندگان و پاسخگویی آنان در قبال عملکردشان می شود و حق طبیعی مردم لرستان است بدانند تصمیم گیری نمایندگانشان در مورد مسائل مختلف چگونه است، حرکت موثری را از سوی شما شاهد نبوده ایم.

چگونه است که ملت نباید بداند نماینده منتخبش در مجلس چه می کند؟

سوال جدی جنبش دانشجویی استان از مجمع نمایندگان لرستان اینست چرا و با کدام منطق از نه نماینده استان لرستان فقط و فقط دو نماینده با این طرح موافقت کرده اند؟ به نظر  هیچ توجیهی برای این رفتار متصور نمی توان شد. برای جنبش دانشجویی استان مورد قبول نمی باشد نمایندگان به راحتی هرچه تمام تر شانه از بار مسئولیت خالی کنند و به هیچ کس نیز خود را پاسخگو ندانند. در پایان ضمن دعوت از نمایندگان برای حضور در دانشگاه ها و پاسخگویی در قبال عملکردشان تاکید می شود، تا زمانی که نمایندگان استان به پرسش ها پاسخ منطقی ندهند جنبش دانشجویی استان ساکت نخواهد نشست، و اجازه نخواهد داد عدم پاسخگویی نمایندگان در قبال عملکردشان برایشان بی هزینه بماند.

بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان

بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله بروجردی بروجرد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

جامعه اسلامی دانشگاه لرستان

جامعه اسلامی دانشگاه آزاد

تشکل پیروان ولایت آزاد

انجمن مستقل علوم پزشکی 

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات