امام‌جمعه خرم‌آباد:

امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: اگر چنانچه در مجلس قانونی تصویب شود که زمینه سلطه و نفوذ بیگانگان را بر ملت ایران فراهم کند، نمایندگان مجلس بایستی در پیشگاه مردم پاسخ‌گو باشند.

به گزارش لرستان خبر، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان تقوا را مدال و افتخاری برای شیعیان عنوان و اظهار کرد: امام محمدباقر(ع) در حدیثی می‌فرمایند که شیعیان در مقابل دشمنان همچون دژهای استوارند، هم‌چنان‌که در میان خود سخن‌چین و جفاکار نبوده و در برابر خداوند متعال راهبان شب و شیران روز هستند.

وی خاطرنشان کرد: شیعه در برابر دشمن راست‌قامت و در برابر دوستان متواضع و در برابر خداوند خاشع و اهل عبادت هستند.

شهادت حضرت رقیه(س) سند ماندگار مظلومیت اهل‌بیت علیهم‌السلام است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به مناسبت‌های روزهای آغازین ماه صفر و شهادت حضرت رقیه(س) و امام حسن مجتبی(ع) به روایتی، بیان داشت: شهادت دختر سه ساله امام حسین(ع) سند ماندگار مظلومیت اهل‌بیت علیهم‌السلام است، دختری که با تحمل سختی‌ها و صحنه‌های دلخراش در کودکی رسالت خود را انجام داد.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: شهادت حضرت رقیه(س) آنچنان تاثیری بر مردم شام گذاشت که آن‌ها را دچار تغییر و تحول کرد.

وی به تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون در مجلس شورای ملی طی زمان طاغوت اشاره کرد و گفت: این لایجه زمینه سلطه بیگانگان را بر ملت ایران فراهم کرد، هم‌چنان‌که امام راحل از آن به‌عنوان سند بردگی یاد نمودند.

امام‌جمعه خرم‌آباد هدف از یادآوری حوادث را عبرت‌گرفتن از آن‌ها خواند و افزود: امروز نیز ممکن است لوایحی به مجلس برده شود که بایستی نمایندگان حواس خود را جمع کنند.

مجلس در تصویب لوایح منافع ملی و قواعد دینی از جمله قاعده نفی‌السبیل را در نظر بگیرد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر نوع کنوانسیون و معاهده بین‌المللی که دست‌پخت استکبار جهانی بوده، بدون شک منافع ملت‌ها در ان دیده نشده است، گفت: مجلس باید در هنگام بررسی قانون منافع ملی و قواعد دینی از جمله قاعده نفی‌السبیل را در نظر بگیرد.

وی یادآور شد: اگرچه در جنگ روانی و اقتصادی قرار داریم و دشمن برای رسیدن به منافع خود کشورها را وادار به پدیرش قوانین می‌کند اما، ما باید حواس‌مان را جمع کنیم.

آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر این مسئله که باید در تصویب قوانین منافع ملی خود را در نظر بگیریم، تصریح کرد: هم‌چنان‌که مقام معظم رهبری فرمودند؛ لزومی ندارد قانونی که آمریکا در آن نقش داشته را بپذیریم.

امام‌جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: اگر چنانچه در مجلس قانونی تصویب شود که زمینه سلطه و نفوذ بیگانگان را بر ملت ایران فراهم کند، نمایندگان مجلس بایستی در پیشگاه مردم پاسخ‌گو باشند.

وی با بیان اینکه مقام معظّم رهبری و دلسوزان نظام حجت را بر نمایندگان مجلس در خصوص لایحه اخیر تمام کردند، افزود: مبادا با تصویب لایحه‌ای سلطه و نفوذی ایجاد شود و اگر پیامدی برای کشور داشته باشد بدون شک نمایندگان بایستی پذیرا بوده و پاسخ‌گوی تاریخ ملت ایران باشند.

شکوه نمازجمعه به برکت خون شهیدان به‌ویژه شهدای محراب است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به دیگر مناسبت هفته پیش‌رو مبنی بر شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب به دست منافقین کوردل اشاره و بیان کرد: شهید اشرفی اصفهانی از یاران انقلابی امام راحل و دارای شخصیتی زاهد و سخت‌کوش بودند.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: امروز شکوه نمازجمعه به برکت خون شهیدان به‌ویژه شهدای محراب است و معنویت امروز جامعه از خون شهدا بوده که بایستی از آن محافظت نماییم.

نقش مهم جوانان در پیشرفت و تعالی کشور/ حضور کمرنگ جوانان در مدیریت اجرایی

امام‌جمعه خرم‌آباد سخنان اخیر رهبر انقلاب در جمع بسیجیان در رزمایش محمد رسول‌الله را بسیار مهم و امیدبخش خواند و یادآور شد: نکته مهم و بارز سخنان مقام معظّم رهبری مربوط به جایگاه جوانان و نقش آن‌ها در سرنوشت و پیشرفت کشور بوده است.

وی ادامه داد: جوانان همواره در عرصه‌های مختلف از جمله پیروزی انقلاب، در جهاد نظامی در دوران دفاع مقدس، در جهاد فرهنگی و جهاد علمی نقش‌آفرین بوده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان جوانان مومن و انقلابی را حلال مشکلات عنوان و تصریح کرد: پیشرفت و رشد و تعالی کشور به فعالیت‌های جوانان مومن و انقلابی بستگی دارد، از این جهت باید جوانان را باور و برای آن‌ها ارزش قائل شد.

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: متاسفانه امروز جای جوانان در مدیریت اجرایی کشور کم است، علی‌رغم اینکه قانون به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع شده اما چرا بایستی از فردی که چندین سال است بازنشسته شده دوباره مدیریت را در دست گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مدیریت اجرایی کشور نیازمند پویایی، نشاط و انرژی جوانان است، گفت: ضرورت دارد که میدان برای جوانان باز شود چرا که این قشر شایستگی لازم را برای حضور در عرصه اجتماع دارند.

وی یادآور شد: اگر به دنبال پیشرفت کشور هستیم باید موانع پیش‌روی رشد را کنار بزنیم، اعتمادبه‌نفس، پذیرش واقعیت‌های ایران اسلامی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ملت ایران عوامل پیشرفت کشور هستند که موانع پیش‌روی آن‌ها را بایستی برداشت.

آمریکا مانع پیشرفت ملت ایران است/ اجازه دخالت به بیگانگان را در امور کشور نمی‌دهیم

آیت‌الله میرعمادی ایران اسلامی را کشوری پهناور و سرشار از منابع خدادادی، طبیعی و انسانی خواند و افزود: باید برای پیشرفت به این ظرفیت‌ها توجه و موانع پیشرفت آن‌ها را شناسایی کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه آمریکا مانع پیشرفت ملت ایران است، اظهار داشت: امروز عربستان مظهر سازش با آمریکا و ایران مظهر مقاومت در برابر این زورگوی تاریخ است.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا آل‌سعود را همچون گاوشیرده می‌دوشد و تحقیر می‌کند، این ثمره سازش با استکبار جهانی است، در حالی که مقاومت در برابر آمریکا باعث عزت‌مندی و سربلندی است و به همین‌جهت بوده که به تعبیر رهبر انقلاب ملت ایران، جوانان و بسیجیان دلاور در مقابل هر گونه مشکلی مقاومت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه اجازه دخالت به بیگانگان را در امور کشور نمی‌دهیم، گفت: 40 سال مقاومت ملت ایران سبب سربلندی آن‌ها شده و در آینده نیز ایستادگی امت انقلابی باعث سربلندی آن‌ها خواهد شد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات