مسئول واحد موسیقی حوزه هنری لرستان با بیان اینکه بیش از ۲۸ آلبوم موسیقی در لرستان تولید شده است گفت: ۴ آلبوم موسیقی جدید نیز تولید شده که تا پایان سال در استان رونمایی می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، فرشاد سیفی در جمع خبرنگاران با اشاره به آثار تولید شده این واحد اظهار داشت: در حال حاضر 4 آلبوم جهت انتشار و رونمایی طی امسال در دست کار است، اثر ایرج رحمان‌پور و رضا پرویز زاده با نام لکی "روله نیسین " که البته با نام فارسی تولید خواهد شد که تولید این آلبوم از سال 83 به نام " از مخمل و چخماق " شروع شده اما متاسفانه به دلایل مختلف این کار نیمه تمام مانده است و در یک سال و نیم اخیر  تمام انرژی این واحد را صرف این آلبوم کرده‌ایم.

وی افزود: از دیگر آثار در دست کار می‌توان به آلبوم سیف الدین آشتیانی و رضایی به نام "عروس آسمانی" با محتوای تصنیفی و عاشقانه و یکی از کارهای بنده و بردیا مهرآرا به نام "یاد روزگار" اشاره کرد که در تلاش هستیم این 3 اثر پس از ماه صفر رونمایی و منتشر شود البته این رونمایی در یکی دیگر از شهرهای استان لرستان و با حضور صاحبان آثار انجام خواهد شد که تا الان بروجرد مدنظر است.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان لرستان عنوان کرد: آلبوم موسیقی سنتی فارسی «بازآ» اثر پرویز زاده و گروه بحر نور نیز حدود بهمن ماه امسال همراه با اجرای کنسرت رونمایی خواهد شد.

وی در رابطه با ظرفیت‌های این واحد برای تولید آثار فاخر بیان کرد: ظرفیت واحد موسیقی بیش از این است اما به دلیل مشکلات مالی توانایی افزدون بر این حجم را نداریم چرا که با وجود افزایش بودجه‌‌ها، بودجه‌ واحد موسیقی در سال‌های اخیر کاهش داشته و این آثار هم از طریق رایزنی با هنرمندان و با صرف هزینه‌ای ناچیز در اختیار حوزه هنری قرار می گیرد و هنرمندان با کمترین چشم داشت حاضر به همکاری می‌شوند.

سیفی با اشاره به محورهای محتوایی که برای تولید آثار در نظر گرفته می‌شود، گفت: وظیفه‌ واحد موسیقی فقط تولید است که براساس مقررات سازمان حوزه هنری تمامی واحدها موظفند از آثارهای با محتوا و سرفصل‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، عدالت و توسعه، خانواده، اخلاق اسلامی و بیداری اسلامی جهت تولید، انتشار و رونمایی حمایت کنند.

وی در رابطه با عملکرد این واحد و آثار تولید شده تصریح کرد: واحد موسیقی طی 10 سال اخیر تعداد زیادی اثر تولید کرده و می‌توان گفت که 10 اثر عاشورایی و بیش از 18 اثر غیر عاشورایی در موضوعات دیگر در حوزه هنری استان لرستان تولید کرده‌ایم.

انتهای پیام/ 

 

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات