در جلسه مسئولان موکب های لرستان مطرح شد:

جلسه توجیهی مسئولان مواکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در شهرهای نجف و کربلا با حضور مسئولان ستاد اربعین استان لرستان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر، جلسه توجیهی مسئولان مواکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در شهرهای نجف و کربلا با حضور مسئولان ستاد اربعین استان لرستان برگزار شد.

photo_2018-10-16_10-06-27

میثم کشکولی دبیر قرارگاه فرهنگی حضرت صاحب الامر(عج) استان لرستان و یکی از مسئولان ستاد مردمی اربعین استان به توانمندی ستاد مردمی اربعین استان لرستان در برگزاری باشکوه این مراسم و زمینه سازی اربعین برای ظهور حضرت حجت(عج) اشاره کرد و اظهار داشت: مواکب حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در تهیه اقلام مورد نیاز و نیز تامین برخی هزینه ها با مشکلاتی مواجه هستند.

photo_2018-10-16_10-07-02

وی با بیان اینکه ارسال وسایل و تجهیزات مورد نیاز مواکب به کشور عراق نیازمند ۸۰ میلیون تومان اعتبار است، عنوان کرد: همچنین اعزام و ایاب و ذهاب خدام ۴۰۰ میلیون تومان و زیرساخت های ۱۱ موکب در شهرهای نجف و کربلا به ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و این‌ها بخشی از مخارج موکب هاست.

photo_2018-10-16_10-06-52

کشکولی تصریح کرد: عدم همکاری ادارت و مسئولان استان در این زمینه، باعث شده با مشکلات زیادی مواجه شویم.

در این جلسه مسئولان مواکب ضمن گلایه از بی مهری مسئولان استان در کمک به این موکب ها، کمبودهای خود را در خدمت به زائرین امام حسین بیان کردند.

photo_2018-10-16_10-06-35

این موکب داران با بیان اینکه موکب‌های لرستان از مواکب سایر استان‌ها کمتر هستند، عنوان کردند: افراد علاقه مند زیادی برای ایجاد موکب در استان وجود دارد اما به آنها مجوز داده نشد.

این موکب داران محدودیت های بیجا در جمع آوری نذورات و جمع آوری فقط به وسیله عتبات عالیات و استانداری، انجام ندادن وظیفه به خط کردن دستگاه های دولتی توسط ستاد اربعین استان، عدم اختصاص ارز دولتی به موکب داران، هزینه های بسیار زیاد و مستتر مانند هزینه های حمل و نقل خدام و سوخت وسایل نقلیه، پیچیده تر کردن روال اداری و بروکراتیک و عدم هماهنگی مناسب اقلام ضروری به صورت ارزان و دولتی را دیگر مشکلات موکب داران لرستانی دانستند.

photo_2018-10-16_10-05-50

پیگیری امور زیرساختی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان نیز از خواسته های مسئولان مواکب استان بود.

علی اصغر صفری راد که به نمایندگی از جانب استاندار برای شنیدن صحبت ها و مشکلات موکب داران در جلسه حاضر بود، قول پیگیری و انتقال مسائل و مشکلات را داد.

photo_2018-10-16_10-06-20

در پایان جلسه سردار علیشاهی دبیر اجرایی ستاد اربعین استان لرستان بر اهمیت جریان اربعین حسینی تاکید کرده و برای به کارگیری تمام تلاش خود و مجموعه در هموار شدن مشکلات موکب ها قول مساعد داد.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات